Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za sprawą pendolino głośniej w Polsce o Jeleniej Górze

Niedziela, 1 maja 2016, 11:24
Aktualizacja: 14:03
Autor: UM
Jelenia Góra: Za sprawą pendolino głośniej w Polsce o Jeleniej Górze
Fot. UM
Pierwszym składem pendolino, który przyjechał 29 kwietnia do Jeleniej Góry przybyła też grupa dziennikarzy gazet ogólnopolskich oraz periodyków turystycznych, którzy odwiedzają właśnie Jelenią Górę w trakcie kilkudniowego pobytu. Długi weekend majowy i inauguracja jazdy tego pociągu były dobrą okazją do takiego zaproszenia.

- Chodzi nam o to, by regularne kursowanie pendolino – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – wykorzystać optymalnie, to znaczy także w obszarze praktycznej promocji i zachęty do przyjazdu turystów z Warszawy i z tych okolic, z których ze względu na uciążliwość dojazdu do tej pory mieliśmy relatywnie mniej gości. Promocja walorów Jeleniej Góry w ogólnopolskiej prasie może się do tego przyczynić.

Dziennikarze zobaczą m.in. Jeleniogórski Trakt Śródmiejski, Termy Cieplckie, Długi Dom, Muzeum Karkonoskie, odwiedzą charakterystyczne dla miasta lokale gastronomiczne (np. „Czekoladziarnię”), zwiedzą zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów (Paulinum, Wojanów, Łomnicę, Karpniki, Bukowiec,) będą mieli szansę skorzystać z zaproszenia na koncerty muzyczne.

Z kursami pendolino wiążą się zmiany w komunikacji, m.in. miejskiej. Pociąg ten będzie obsługują autobusy linii „N2”, jadące z kierunków Sobieszów i Zabobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group