Zalogowanych: 15

Polska: Za słabe na Kusego

Sobota, 31 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 marca 2007, 20:32
W drugim meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorki młodsze MKS PR Finepharm Jelenia Góra uległy Kusemu Szczecin 23:29. Tym samym podopieczne trenera Mirosława Urama nie powtórzą sukcesu swoich starszych koleżanek, które tydzień temu wywalczyły tytuł mistrzowski i straciły szanse na awans do dalszych gier.

Pierwsza połowa pojedynku była w miarę wyrównana, jednak z lekkim wskazaniem na szczecinianki, które prowadziły różnicą 1-3 bramek. Zaraz po przerwie w jednym ze starć kontuzji doznała Paulina Rabczyńska i musiała opuścić parkiet. Na szczęście jej uraz nie okazał się groźny. Wydarzenie to podłamało jeleniogórzanki, które w końcówce wyraźnie oddały pole przeciwniczkom i mecz zakończył się ich porażką 23:29. W całym meczu Kusy zagrał bardzo twardo w obronie, w efekcie czego przeciwniczki MKS aż 22 minuty spędziły na ławce kar. Szczecinianki górowały nad naszymi juniorkami warunkami fizycznymi oraz ograniem i ich wygrana była w pełni zasłużona.
Kusy Szczecin – MKS PR 29:23 (13:10)
Bramki dla MKS: Łoniewska 7, Konarzewska 5, Zawadzka 4, Aleksandrowicz 4, Bieńko 2, Rabczyńska 1.