Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 8609
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym odpowiedzą przed sądem

Środa, 31 sierpnia 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Agrafka
Łukasz S. i Piotr W. staną przed jeleniogórskim sądem, za to, że 9 czerwca brutalnie pobili Jana T., który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

9 czerwca na jednym z podwórek wywiązała się bójka między mężczyznami. Łukasz S. oraz Piotr W. skierowali atak agresji na Jana T. Mimo próśb o uspokojenie się ze strony jednego ze świadków, napastnicy brutalnie pobili i skopali swoją ofiarę. Pobity trafił do szpitala w Wałbrzychu, gdzie trzy dni później zmarł.

Doznał ciężkich i rozległych obrażeń ciała, a przyczyną jego nagłej i gwałtownej śmierci był uraz głowy z powstaniem krwiaka, który mimo leczenia operacyjnego doprowadził do znacznego obrzęku mózgu i następowej ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej – informuje Violetta Niziołek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Łukasz S. i Piotr W. wyjaśnili, że zadali pokrzywdzonemu jedynie po kilka uderzeń otwartą ręką w twarz. Nie uwierzono im jednak, bo ich zeznania były sprzeczne z dowodami, zwłaszcza z relacjami świadków jak również ustaleniami dokonanymi w wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok.

Mężczyźni byli już karani. Aktualnie przebywają w areszcie śledczym. W chwili obecnej za popełnienie zarzucanego im czynu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Wczoraj Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze rozpoczął postępowanie dowodowe w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group