Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7019
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za pieniądze podatnika przejadają fortunę

Poniedziałek, 18 lutego 2008, 7:55
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2008, 8:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Za pieniądze podatnika przejadają fortunę
Fot. Agnieszka Gierus
Tony słodyczy, tysiące litrów kawy, herbaty i wody mineralnej oraz soków, mleka i śmietanki do kawy. Paczki chipsów i prawie 50 kilogramów tabliczek czekolady – te delicje trafiają na stoły radnych, naczelników wydziałów i prezydentów miast. Funduje podatnik. Jeleniogórscy urzędnicy i radni mają stosunkowo skromne apetyty...

Urzędnicze menu w urzędzie marszałkowskim sprawdzała Polska Gazeta Wrocławska. Analizując jedno z zamówień ze stolicy Dolnego Śląska, dziennik podaje specyfikację: aż 200 kilogramów kukułek, raczki, delicje, ptasie mleczko, markizy kakaowe, mleczne, maślane, deserowe, czekolada z bakaliami, orzechami i luksusowa, petitki go: z musli, zbożowe, krówki...
Jeden z urzędników szczególnie lubuje się w soku pomidorowym z tabasco: zamówił go aż 50 litrów. Zapas ma starczyć na rok.

A jak jest w pozostałych miastach Dolnego Śląska. W Jeleniej Górze na kawę, herbatę i słodycze wydaje się rocznie 18 tys. zł. Zdecydowanie więcej przeznacza się tu na wodę, bo 22 tys. zł. Piją ją między innymi radni. Niestety, nie promują lokalnego produktu z Jeleniej Góry, bo go nie ma. Woda Marysieńka nie schodzi z taśm rozlewni od kilku lat.

– W bolesławieckim magistracie sami urzędnicy oferowane gościom ciasteczka i wafelki nazwali żartobliwie "suszem dyżurnym". Dlaczego? Bo czasem zawartość ceramicznych talerzyków obsługuje kilka kolejnych spotkań, aż kolejni goście opróżnią cały talerzyk. Urząd w Bolesławcu wydaje na ten susz i napoje 21,5 tys. zł rocznie – podała Polska Gazeta Wrocławska.

Od redakcji
Nawiązując do komentarza, który ukazał się na naszym portalu, a podpisany został przez osobę podającą się za Radnego z PiS, zadzwonił do nas Ireneusz Łojek, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, kategorycznie dementując, że wypowiedź ta była autorstwem kogokolwiek z grona radnych tego ugrupowania. Klub PiS zamierza zawiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez autora wpisu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group