Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6922
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za napady sylwester za kratkami

Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:01
Aktualizacja: 13:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Za napady sylwester za kratkami
Fot. Policja
W ciągu trzech dni napadli na pracownice jednego z dyskontów spożywczych, kasyna i na kobietę, która przechodziła ulicą. Mowa o zatrzymanych przez policję bandytach, którym grozi kara do 15 lat więzienia. Póki co spędzą trzy miesiące w celi.

Mężczyźni w wieku 20 i 21 lat od 16 do 19 grudnia dopuścili się trzech napadów rozbójniczych w mieście. 16 grudnia napadli na pracownicę jednego z jeleniogórskich kasyn, związali ją, a następnie ukradli pieniądze, papierosy oraz dwa telefony komórkowe powodując straty w wysokości 2500 zł .

– Dwa dni później w „Żabce” przy ulicy Sudeckiej zaatakowali gazem łzawiącym sprzedawczynię , a następnie ukradli cztery paczki papierosów o wartości 40 zł. Kolejnego napadu dokonali 19 grudnia w Jeleniej Górze na Osiedlu Zabobrze. Ofiarą napastników padła 61-letnia kobieta, którą również zaatakowali gazem i ukradli jej torebkę wraz z dokumentami i pieniędzmi – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Sprawcy wytypowani przez policjantów podczas czynności operacyjnych zostali zatrzymani w swoich domach. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli dodatkowo kilkanaście porcji amfetaminy. Napastnicy zostali rozpoznani przez pokrzywdzone jako sprawcy przestępstw.

Bandyci trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozić im może nawet do 15 lat więzienia. Zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group