Czytających: 8819

Region: Za nami pierwsza runda JLSA

Środa, 13 marca 2019, 9:30
Aktualizacja: 9:39
Zespoły uczestniczące w Jeleniogórskiej Lidze Siatkówki Amatorów mają za sobą pierwsza rundę rozgrywek. Teraz przyjdzie czas na runde rewanżową, gdzie emocji również nie powinno zabraknąć. Co ciekawe, wszystkie dotychczasowe mecze Zorka Orle Jelenia Góra rozgrywała na wyjeździe, więc zapowiada się dużo grania w stolicy Karkonoszy.

Wyniki VII kolejki Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów 2019:

Cystersi Krzeszów - ZORKA-ORLE - 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)
/ W ciekawie zapowiadającym się meczy w Krzeszowie zabrakło emocji. Zespół Cystersów przed liczną własną publicznością nie miał żadnych atutów przeciwko dobrze dysponowanym gościom z Jeleniej Góry. Zawodnicy Zorka-Orle przeważali w każdym aspekcie gry. Jedynie ostatni set był wyrównany, gra toczyła się do samego końca punkt za punkt. Jednak w końcówce proste błędy gospodarzy przyczyniły się do pewnego zwycięstwa gości - relacjonuje Łukasz Zieliński.

Statyści Kamienna Góra - Aquanautica Kamienna Góra 3:0 (25:22, 25:20, 25:15)

Pierwsze derby Kamiennej Góry bez niespodzianki. Dotychczasowy lider rozgrywek pomimo braków kadrowych pewnie wygrał z debiutantem ligi zespołem Aquanautica. Mecz pod kontrolą gospodarzy, którzy pewnie wygrali i umocnili się na prowadzeniu w tabeli - opisuje Ł. Zieliński.

Bóbr Marciszów - Milanos Karpacz 2:3 (13:25, 25:22, 25:19, 15:25, 15:17)

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie kolejki z niesamowitą końcówką. Pierwszy set nie zapowiadał emocji. Goście zdecydowanie wygrali pierwszego seta. W drugim i trzecim oglądaliśmy koncertową grę gospodarzy, którzy wykorzystali rozluźnienie w zespole Milanosa. Czwarty set ponownie pod pełną kontrolą gości. Największe emocje czekały w tie-breaku gdzie gospodarze z Marciszowa prowadzili 14:11 i mieli łącznie 4 piłki meczowe nie wykorzystując żadnej. Milanos dzięki pełnej koncentracji i i pewności siebie odwrócił przebieg seta i przy pierwszej okazji zakończył ten emocjonujący mecz - relacjonuje Łukasz Zieliński.

Rozegrany został także jeden mecz zaległy:

ARF Kuźnia Barcinek - Aquanautica Kamienna Góra - 0:3 (13:25, 19:25, 21:25)

Pierwsze punkty dla debiutanta ligi! Goście z Kamiennej Góry czekali niemal do końca pierwszej rundy na swoje pierwsze punkty w sezonie. Dzięki dobrej grze zasłużenie wygrali ze słabo dysponowanym zespołem z Barcinka. Dzięki wygranej przeskoczyli bezpośredniego rywala w tabeli - opisuje Ł. Zieliński.

Na czele tabeli są Statyści Kamienna Góra (16 pkt.) i Milanos Karpacz (14 pkt.). Dalej są Zorka Orle Jelenia Góra i Bóbr Marciszów (po 10 pkt.) oraz Cystersi Krzeszów (8 pkt.), Aquanautica Kamienna Góra (3 pkt.) i Kuźnia Barcinek (2 pkt.).