Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5890
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Za nami kolejny Rajd IKAR

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 12:57
Aktualizacja: 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Za nami kolejny Rajd IKAR
Fot. Przemek Kaczałko
Rajd samochodów zabytkowych, organizowany przez Izerokarkonoski Klub Auto Retro (IKAR) odbył się w minioną sobotę (24.06) w Jeleniej Górze i okolicach. Około 40 załóg strat i metę miało przy Pałacu Paulinum.

Wśród zabytkowych pojazdów było wiele ciekawych jednostek, w tym fiat sprzed wojny czy pojazd strażacki. - Służył 45 lat w Austrii w straży pożarnej, następnie w Niemczech kupił go mój kolega, a ja od niego odkupiłem 5 lat temu - powiedział Andrzej Borowski, który wraz z żoną i synem przemierzał nasz region strażackim oplem z roku 1964. - Fajnie jest spotkać się z takimi pasjonatami - szaleńcami - dodał jeleniogórzanin, który wkrótce zaprezentuje swój pojazd również na strażackiej imprezie w Karpaczu.

Jednym z najciekawszych samochodów jest polski fiat z 1938 roku, a także mnóstwo innych pojazdów. Jest też grupa z Niemiec z ciekawymi pojazdami, ubrani w stroje retro - powiedział Piotr Kałuziński, przedstawiciel organizatorów.

W trakcie rajdu uczestnicy odwiedzili jeleniogórskie lotnisko, Browar Miedzianka, zamek w Bolkowie, Rynek w Jaworze, gdzie włodarz miasta wręczał puchary w konkursie elegancji, następnie Wąwóz Myśliborski, a także Łysą Górę i udali się na sesję zdjęciową na Górze Szybowcowej. Po przybyciu na metę w Pałacu Paulinum odbył się bal komandorski w stylu retro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group