Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5631
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góa - Złotnicza: Za nami druga kolejka JLB

Poniedziałek, 22 lutego 2010, 21:29
Aktualizacja: Czwartek, 25 lutego 2010, 14:32
Autor: arec
Jelenia Góa - Złotnicza: Za nami druga kolejka JLB
Fot. Robert Ignaciak
Po drugiej kolejce JLB można już wskazać potencjalnych faworytów turnieju oraz drużyny, które mogą sprawić sporo niespodzianek.

Poniżej podajemy wyniki oraz relacje ze spotkań, przygotowane przez Krzysztofa Mozgawę z SP Gol.

GRUPA A

DOLFAMEX – PEC 9-1 (4-0)
DOLFAMEX: Podobiński x 3, Bińczyk x 2, Gawlik x 2, Kogut, Malinowski
PEC: Eszrych

Wyraźna dominacja ekipy Dolfamexu, która w tym roku wystawiła bardzo mocny skład. Już w 4 min „rozstrzeliwanie” przeciwnika rozpoczął Bińczyk. Drużynie PEC-u należą się słowa uznania za prowadzenie otwartej gry do samego końca. Zostali za to wynagrodzeni w ostatniej minucie honorową bramką po szybkiej kontrze Wojciecha Eszrycha.

PMPOLAND – JELENIA PLAST 2-0 (2-0)
PMPOLAND: Pelichowski, Mastalerczyk

Mecz dwóch „starych” rywali z Ligi Biznesu. Jak zwykle mecze tych drużyn są bardzo wyrównane choć nie przynoszą wielu emocji sportowych. Tym razem lepsza okazała się ekipa z Cieplic, co dało jej awans na drugą pozycję w tabeli.

ENERGIAPRO – MEBLE BLACK-RED-WHITE 1-1 (0-0)
ENERGIA PRO: Piotr Mrowca
MEBLE B-R-W: Kościewski

Meble Black-Red-White to beniaminek JLB. Jednak ekipa ta wyraźnie rozkręca się i całkiem dzielnie poczyna sobie na parkiecie. Wczoraj przez długi okres czasu prowadzili z drużyną energetyków, którzy długo nie mogli odnaleźć właściwego rytmu gry. Dopiero w 28 min Piotr Mrowca uratował remis i 1 punkt dla EnergiiPro co należy w tym wypadku uznać za sukces. Natomiast ekipa „meblarzy” będzie zapewne trudnym rywalem dla kolejnych zespołów, z którymi spotka się w dalszej części rozgrywek.

PRAWNICY – MAR-MAT 2-1 (0-1)
PRAWNICY: Łukasz Janik, Błaszczyk
MAR-MAT: Szymczyk
ŻK: Michałek (Mar-Mat)

Bardzo zacięty pojedynek zespołów, których ambicje sięgają zapewne strefy medalowej w tegorocznych rozgrywkach. Sytuację na boisku szybciej opanował Mar-Mat i udokumentował to bramką Kordiana Szymczyka w 11 min meczu. Jednakże po przerwie, drużynie Prawników dzielnie wspieranej z ławki trenerskiej przez Jerzego Janika, udało się dogonić rywali a w zaciętej końcówce, po obustronnej wymianie ciosów, Filip Błaszczyk w 28 min zdobył bramkę dającą Prawnikom zwycięstwo i upragnione 3 punkty.

TABELA GRUPY A – po II kolejce

1. Dolfamex 6 pkt 13-4
2. PMPoland 4 3-1
3. Mar-Mat 3 5-4
4. Prawnicy 3 5-5
5. PEC 3 4-11
6. Meble Black-Red-White 2 2-2
7. EnergiaPro 1 3-5
8. Jelenia Plast 0 2-5

GRUPA B

ENDICO - MARACANA PIECHOWICE 2-2 (0-1)
ENDICO: Krzystof Szczotka, Bukat
MARACANA: Cudyk, Kondrat

Pojedynek ten już na początku wczorajszej kolejki dostarczył wielu sportowych emocji. Drużyna Endico – przez niektórych uważana za jednego z faworytów tegorocznej JLB – długo nie mogła odnaleźć się na boisku. Dlatego tez ekipa z Piechowic, tworząca bardziej zgrany kolektyw, przeważała, co zostało udokumentowane dwoma bramkami. Dopiero wtedy Endico ruszyło do ataku i w ciągu dwóch minut wyrównało wynik meczu. Do końca spotkania pomimo wielu sytuacji nie padła już bramka i drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami.

DSE BIURO KONSTRUKCYJNE – PRZYJACIELE GOLA 3-2 (0-2)
DSE: Szkuta x 2, Mazur
PG: Lizak, Ziobro

Bardzo wyrównane spotkanie, w którym zdecydowanym faworytem była drużyna DSE. Mądra taktyka doświadczonej ekipy Przyjaciół Gola przez 15 min przynosiła jednak zamierzony efekt i dawała im do przerwy prowadzenie 2-0. Dopiero w drugiej części gry młodość DSE dała o sobie znać, co pozwoliło im wyrównać stan meczu, a w 27 min Andrzej Mazur przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

POLCOLORIT – NOMI 2-0 (0-0)
POLCOLORIT: Loba, Amarowicz

Ostatni mecz kolejki o bardzo dziwnym przebiegu. Naprzeciw siebie stanęła 10 osobowa ekipa Nomi i tylko 5 osobowy zespół Polcoloritu. Można się było spodziewać, że tylko kwestią czasu będą bramki dla Nomi. Tymczasem w bramce Polcoloritu znakomicie bronił Kamil Glina, który miał bardzo duży wkład w końcowy sukces. Oprócz niego w drużynie Polcoloritu wyróżnić trzeba strzelców obu bramek: Daniela Lobę i Jana Amarowicza. Bramka tego drugiego w 30 minucie pozbawiła złudzeń sympatycznych, choć wczoraj mało skutecznych zawodników ekipy Nomi.

TABELA GRUPY B – po II kolejce

1. DSE Biuro Konstrukcyjne 6 pkt 7-4
2. Maracana Piechowice 4 3-2
3. Przyjaciele Gola 3 6-3
4. Polcolorit 3 2-1
5. Endico 1 2-2
6. FC Temida Lambert Team 0 2-4
7. Nomi 0 1-6

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group