Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2409
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za młodzi na prawko

Wtorek, 24 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 lipca 2007, 7:57
Autor: anzol
Jelenia Góra: Za młodzi na prawko
Fot. Archiwum
Katastrofa polskiego autokaru we Francji przyczynkiem do dyskusji: czy podwyższyć wiek, w którym można się ubiegać o prawo jazdy.

Za kierownicą feralnego autokaru siedział 22-letni kierowca, który osiem miesięcy wcześniej zdobył uprawnienia na kierowanie autobusami. Po tragicznym wypadku wielu fachowców stwierdziło, że mężczyzna był za młody i za mało doświadczony, aby prowadzić pojazd z grupą ludzi na tak trudnej trasie.

Wielu już teraz obarcza tego kierowcę odpowiedzialnością za katastrofę wyliczając serię błędów, które miał rzekomo popełnić.

Wypadek stał się przy tym przyczynkiem do ogólnej dyskusji nad wiekiem ludzi, którzy mogą prowadzić nie tylko autobusy, lecz także samochody osobowe.

Z policyjnych statystyk nie tylko w Jeleniej Górze wynika, że niedoświadczeni młodzi kierowcy częściej są sprawcami wypadków niż ich starsi koledzy. Jeżdżą bezmyślnie i brawurowo. Często siadają za kierownicą po alkoholu nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie podejmują.

Zwolennicy liberalnych rozwiązań twierdzą tymczasem, że im wcześniej człowiek prawo jazdy dostanie, tym lepiej. W ten sposób będzie miał więcej czasu, aby nabyć konieczne doświadczenie.

Co na ten temat sądzą internauci?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group