Niedziela, 28 czerwca
33°C Jelenia Góra
reklamy

Za jazdę bez „zimówek” surowe kary

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Nie brakuje kierowców, którzy – mimo śnieżnych zasp – przez całą zimę jeżdżą na letnich oponach. Teraz, na niektórych drogach, na zimowym ogumieniu trzeba będzie jeździć od listopada do kwietnia bez względu na pogodę. Nieposłuszni zapłacą mandat.

reklamy

Niestety, nie u nas, tylko u południowych sąsiadów. W Republice Czeskiej zmieniły się przepisy i wprowadzono nowy znak drogowy „Wyposażenie zimowe”.

Od listopada do końca kwietnia w miejscach, gdzie pojawił się nowy znak, trzeba używać wyłącznie opon zimowych bez względu na pogodę i stan nawierzchni.

Nie warto sprawdzać, czy uda się ominąć nowe przepisy. Czescy policjanci, mogą nas ukarać mandatem wartym nawet 2,5 tys. koron czyli ok. 350 zł. Mało tego, kierowca naraża się na dodatkowe koszty związane z transportem samochodu na lawecie poza strefę obowiązkowej jazdy na oponach zimowych – poinformowała policja tych, którzy zamierzają jechać w odwiedziny do południowych sąsiadów.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka