Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6379
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za grosze opiekują się maluszkami. Chcą podwyżki

Środa, 6 maja 2015, 9:54
Aktualizacja: 10:02
Autor: Mea
Jelenia Góra: Za grosze opiekują się maluszkami. Chcą podwyżki
Fot. Mea
– Nasze zarobki kształtują się na poziomie najniższej krajowej, a odpowiedzialność jest ogromna i praca niełatwa – mówią pracownice Miejskiego Żłobka przy ul. Różyckiego w Jeleniej Górze. Napisały wniosek o podwyżkę płac do Urzędu Miejskiego. Na razie bez odpowiedzi. Wsparcie mają w Komisji Oświaty miejskiej rady.

– Chcemy, by wszyscy pracownicy, tj. opiekunki, obsługa i administracja ze żłobków, przedszkoli oraz szkół otrzymali podwyżki, ale decyzja należy do prezydenta miasta – stwierdziła Anna Ragiel, przewodnicząca Komisji Oświaty.

- W imieniu wszystkich pracowników napisałyśmy już dwa pisma do Urzędu Miasta. Pozostały bez odpowiedzi. Wczoraj (05.05) złożyłyśmy kolejne. Domagamy się wzrostu płacy zasadniczej, bo obecnie zarabiamy na rękę niecałe 1300 zł. Nie przysługują nam żadne dodatki funkcyjne i stażowe, premie, nie obowiązuje Karta Nauczyciela. Nie jest ważne wykształcenie, którego wymaga nowa ustawa - powiedziała pani Malwina z Miejskiego Żłobka w Jeleniej Górze.

- Po 30 latach pracy zarabiam grosze, a praca nie jest łatwa. Do żłobka przyjmowanych jest coraz więcej dzieci. W jednej grupie jest prawie 30 maluszków, którymi trzeba zająć się - dodała pani Bożena.

Anna Ragiel zapewnia, że radni z Komisji Oświaty będą wspierać podwyżki dla pracowników żłobka i nie tylko. – Wiemy, że obecnie nie ma zaplanowanych pieniędzy w budżecie miasta na takie podwyżki, dlatego poprosiliśmy przedstawicielki Miejskiego Żłobka, by spotkały się z prezydentem miasta, który może zadecydować o zmianach w budżecie – mówiła przewodnicząca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group