Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6525
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Za fałszywkę do pięciu lat w celi

Czwartek, 7 stycznia 2010, 18:28
Aktualizacja: 19:43
Autor: Angela
Mężczyzna, który w pociągu relacji Jelenia Góra – Wrocław posługiwał się skradzionym i sfałszowanym dowodem osobistym, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Za przestępstwo odpowie przed sądem.

Oszust wpadł w ręce stróżów prawa w pociągu podczas wspólnej służby funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Ochrony Kolei, którzy realizowali zadania w ochronie szlaków kolejowych.

– Kiedy funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę w wieku około 30 lat, okazało się, że dowód osobisty, który przestawił kontrolującym, figuruje w bazie SIS jako zagubiony. – W wyniku dalszych czynności ustalono, że dokument kilka lat wcześniej został skradziony obywatelce Francji – mówi ppor. SG Renata Sulima, Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Przerobienie dokumentu polegało na wymianie fotografii, zmianie danych personalnych i adresowych. Cudzoziemiec został zatrzymany pod zarzutem posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group