Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4522
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za dwa tygodnie ruszy budowa term cieplickich

Sobota, 4 września 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Anegla
JELENIA GÓRA: Za dwa tygodnie ruszy budowa term cieplickich
Wizualizację term można obejrzeć na witrynie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze
Fot. www.jeleniagora.pl
Umowa na drugą co do wielkości inwestycję w mieście, Termy Cieplickie, Dolnośląskie Centrum Rekreacji, ma zostać podpisana z wyłonionym wykonawcą 14 września o godzinie 10.00 w Ratuszu. Zadanie wykona konsorcjum firm TIWWAL z Warszawy i „Holma” z miejscowości Stare Babice.

Do przetargu na to zadanie, rozstrzygniętego z końcem lipca br. przystąpiło pięć firm. Zwyciężyło konsorcjum z liderem z Warszawy. Pojawiły się jednak odwołania i protesty od decyzji komisji przetargowej, jednak okazały się one niesłuszne.

- Wszystkie wątpliwości w tym temacie zostały wyjaśnione. Obecnie planujemy podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą na to zadanie na 14 września br. - mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Termy Cieplickie mają powstać nieopodal Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie nabytym przez miasto od PMPoland o powierzchni 1,4 ha. Szacuje się, że każdego roku z term cieplickich skorzysta około 200 tys. mieszkańców i turystów. Projekt term cieplickich zakłada wykonanie całorocznego kompleksu basenowo – rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych.

Zwycięska oferta opiewa na kwotę blisko 42 mln 778 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2011 roku. Daje to wykonawcy – włączywszy w to zimę – rok i trzy miesiące na sfinalizowanie oczekiwanej od kilkunastu lat inwestycji.

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
375
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group