Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9522
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Archiwum: Za co jeleniogórzanie kochają Polskę?

Sobota, 3 maja 2014, 8:23
Aktualizacja: Niedziela, 4 maja 2014, 8:40
Autor: Angela
Archiwum: Za co jeleniogórzanie kochają Polskę?
Fot. Angela
– Za syna Jarka, za postęp, dążenie do sukcesu, piękne krajobrazy, za ruskie pierogi i pyszne potrawy, za historię i tradycje, za wolność słowa … – m.in. takie odpowiedzi na pytanie „za co jeleniogórzanie kochają Polskę”, można było odczytać na biało– czerwonej fladze wyklejonej podczas happeningu Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży All – Ternatywa. Akcję, jak co roku, przeprowadzono na ul. 1 Maja w Jeleniej Górze.

Akcja organizowała lat właśnie w Święto Flagi (2.05). – To dobry moment by zapytać ludzi za co kochają Polskę. Wielu musi się zastanowić, zanim odpowie i o to właśnie chodzi – mówi Krzysztof Musielak ze Stowarzyszenia All-ternatywa. - Na co dzień o tym nie myślimy, a to przecież ważne, by uświadamiać ludziom czym jest patriotyzm i przypomnieć, że być Polakiem brzmi dumnie – dodaje.

Emilia Kowalewska kocha Polskę za dążenie do sukcesu. – Nasz kraj się rozwija, ale wciąż brakuje miejsc pracy i nad tym trzeba poważnie popracować – mówi młoda jeleniogórzanka.

Za góry i piękne - chociaż zimne - morze Polskę kocha Dominika Pajdzik, natomiast Jakub kocha ją za historię i pyszne jedzenie. Za wolność słowa i wolność osobistą swój kraj miłością darzy Ania i jej mama Karina. Za piękno przyrody natomiast Polskę pokochał Arkadiusz Krawczenko z Jeleniej Góry, a Jan Krawczenko z Gliwic

– za historię do okresu pierwszych rozbiorów. Do tego Bartłomiej Krawicz dodaje jeszcze miłych i różnorodnych ludzi, przepiękne krajobrazy, kulturę i całokształt…

Te i wiele innych odpowiedzi wolontariusze Stowarzyszenia zapisali na biało-czerwonych kartkach, które stworzyły polską flagę. I jak mówiło wielu zapytanych przez nas ludzi, to była świetna lekcja patriotyzmu, którego z książek nauczyć się nie można.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
526
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group