Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3052
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za bombowy alarm w WORD–zie czeka mieszkańca okolic Lubania nawet 8 lat więzienia

Poniedziałek, 5 listopada 2012, 14:00
Aktualizacja: Wtorek, 6 listopada 2012, 10:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Za bombowy alarm w WORD–zie czeka mieszkańca okolic Lubania nawet 8 lat więzienia
Fot. Archiwum
Policjanci zatrzymali 36–letniego mężczyznę, który zgłosił podłożenie bomby w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze słowami: – 11 razy zdawałem tu egzamin na prawo jazdy i 11 razy bez powodzenia. Mam tego dosyć, dlatego podłożyłem tam bombę, która wybuchnie o godz. 11.00. Wówczas ewakuowano około 70 osób, odwołano egzaminy i na nogi postawiono wszystkie służby, ale bomby nie znaleziono. W ostatnich dniach ustalono natomiast sprawcę głupiego żartu.

36-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został zatrzymany we wtorek (30 października 2012 roku) przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Mężczyzna 22 października 2012 roku około godziny 8.00 zadzwonił do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i powiadomił o tym, że podłożył ładunek wybuchowy, który eksploduje o godzinie 11.00 – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Po konsultacji z zarządcą obiektu policjanci wraz ze strażakami ewakuowali 65 osób. Policjanci z grupy minersko-saperskiej KMP w Jeleniej Górze przeszukali teren i nic nie znaleźli. Okazało się, że był to fałszywy alarm – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Prowadzone czynności procesowe i operacyjne doprowadziły do jego ustalenia i zatrzymania. 36-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego przyznał się do fałszywego zgłoszenia i wyjaśnił, że był to głupi wybryk. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za fałszywy alarm grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group