Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 6216
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Z Ziemi czerpane...

Sobota, 17 sierpnia 2019, 6:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 10:32
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Z Ziemi czerpane...
Fot. WAC
Na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie trwa kolejna odsłona letniego festiwalu sztuki „ArtSkwer 2019”, pod hasłem „Z Ziemi Czerpane”.

„ArtSkwer” w tym roku odbywa się już po raz dziewiąty i jest jedną ze sztandarowych letnich imprez w mieście pod Szrenicą. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy wsparciu Urzędu Miasta.

Impreza to głównie warsztaty kreatywne, które tematyką nawiązują do tradycji karkonoskiej, związanej między innymi z górnictwem, szklarstwem i hutnictwem. Nie brakuje też akcentów ekologiczno – przyrodniczych.

Tym razem skwer w centrum miasta pod Szrenicą zamienił się w wioskę dawnych rzemieślników. Za sprawą członków drużyn rekonstrukcji wczesnośredniowiecznej, duzi i mali mogą zobaczyć jak wyglądała praca dawnego kowala, wziąć udział w warsztatach odlewniczych, a wreszcie przekonać się jak wytapiano żelazo w piecu dymarkowym i jak krzesano i niecono ogień od epoki kamienia do średniowiecza.

Wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród męskiej części odwiedzających imprezę, cieszyły się pokazy walk dawnych wojów. Rekonstruktorzy popisywali się sporym kunsztem w posługiwaniu się mieczami, toporami i oszczepem. Dodatkową atrakcją były warsztaty płukania minerałów przygotowane przez Muzeum Ziemi Juna.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group