• Wtorek, 18 lutego 2020
  • Godz. 13:01
  • Imieniny: Flawiana, Konstancji, Maksyma, Szymona
  • Czytających: 7509
  • Zalogowanych: 20
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Z Ziemi czerpane...

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 17 sierpnia 2019, 6:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 10:32
Autor: WAC
Fot. WAC
Na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie trwa kolejna odsłona letniego festiwalu sztuki „ArtSkwer 2019”, pod hasłem „Z Ziemi Czerpane”.

„ArtSkwer” w tym roku odbywa się już po raz dziewiąty i jest jedną ze sztandarowych letnich imprez w mieście pod Szrenicą. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy wsparciu Urzędu Miasta.

Impreza to głównie warsztaty kreatywne, które tematyką nawiązują do tradycji karkonoskiej, związanej między innymi z górnictwem, szklarstwem i hutnictwem. Nie brakuje też akcentów ekologiczno – przyrodniczych.

Tym razem skwer w centrum miasta pod Szrenicą zamienił się w wioskę dawnych rzemieślników. Za sprawą członków drużyn rekonstrukcji wczesnośredniowiecznej, duzi i mali mogą zobaczyć jak wyglądała praca dawnego kowala, wziąć udział w warsztatach odlewniczych, a wreszcie przekonać się jak wytapiano żelazo w piecu dymarkowym i jak krzesano i niecono ogień od epoki kamienia do średniowiecza.

Wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród męskiej części odwiedzających imprezę, cieszyły się pokazy walk dawnych wojów. Rekonstruktorzy popisywali się sporym kunsztem w posługiwaniu się mieczami, toporami i oszczepem. Dodatkową atrakcją były warsztaty płukania minerałów przygotowane przez Muzeum Ziemi Juna.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 17-08-2019 7:44
Co tam smog co tam zmiany klimatu. Trzeba palić wyngiel
~sajmon 17-08-2019 15:00
do: ~ (7:44)
Hmmm... Koks lepiej palić koksem :) Można powiedzieć po co ci okrągłe koła :) Cymbale na kwadratowych sobie popykaj :) Hmmm... Sorry Ale ty jako ekolog to nie używasz samochodów :) Rower bym ci polecił :( Ale produkcja i dojście do tej technologij też nie jest ekologiczna :( może sobie pospaceruj tylko nie wydalaj metanu z odbytu :)
~sajmon 17-08-2019 15:14
Hmmm... Tak naprawdę wbrew pseudo ekologów nastawionych na kasę naszej planecie nic nie grozi :) Efekt cieplarniany :) Smog :) Co to zmienia ? Są planety bez atmosfery albo z atmosferą metanową :) Człowiek jest za malutki by zniszczyć planetę :) Może się mylę ale do tej pory nie zniszczyliśmy żadnej planety :) Bo niby jak rozwalić coś co nas przerasta ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group