Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7502
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z zagadkami wokół ratusza

Czwartek, 13 maja 2010, 12:34
Aktualizacja: Piątek, 14 maja 2010, 8:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Z zagadkami wokół ratusza
Fot. TEJO
Symboliczne miejsca jeleniogórskiego Rynku odwiedzili dziś najmłodsi mieszkańcy miasta, dla których improwizowana wycieczka była przedsmakiem sekretów zawartych w „Bajkowej Jeleniej Górze”. Promocję pozycji wydanej przez AD REM zorganizowało Biuro Wystaw Artystycznych.

Znany chyba wszystkim dzieciom w Jeleniej Górze animator i edukator Grzegorz Jędrasiewicz z BWA tym razem wcielił się w rolę przewodnika i oprowadził przedszkolaków po różnych zakątkach Rynku. Mali jeleniogórzanie z dwóch przedszkoli odwiedzili ratusz, gdzie mogli podziwiać studnię sprzed wieków.

Stanęli także przed figurą jelenia, gdzie – w podeście – dwa lata temu umieszczono Kapsułę Czasu. Dzieci wiedziały o tym doskonale, bo same składały tam rysunki, które zobaczą ich wnukowie za 98 lat. Wycieczka odwiedziła też tramwaj pamiątkę oraz zapoznała się z dawnymi nazwami podcieni, a także z krótką historią figury Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Po tej części „praktycznej” przyszedł czas na lekturę „Bajkowej Jeleniej Góry”. Grzegorz Jędrasiewicz przybliżył dzieciom tę barwną książeczkę. Zresztą – książka to tylko element całego wydawnictwa. Jest tam również mapa wycieczek, kartki pocztowe, płyta CD z nagraniami bajek czytanych przez aktorów Honoratę Magdeczko-Capote, Ryszarda Wojanowskiego i Krzysztofa Rogacewicza, oraz specjalne kupony na zbieranie pieczątek oraz notesik i kredki.

Przewodnik wypełniła treścią Joanna Peczenenko, która w bajkowy sposób i z pomocą postaci Ducha Gór i skrzata, przybliża najmłodszym jeleniogórskie sekrety i inspiruje do odkrywania swojego miasta na nowo. Był konkurs z pytaniami bezpośrednio związanymi z miejscami, które dzieci właśnie odwiedziły. Na zwycięzców czekały nagrody. Dziewczęta i chłopcy mogli też przelać swoje wrażenia na papier rysując plakaty promujące wydawnictwo.

Spotkanie z BWA jest jednym z całego cyklu prezentacji „Bajkowej Jeleniej Góry”. Kolejne odbędzie się 22 maja w Orient-Expressie na dworcu PKP (godz. 15). Gościem będzie sam Duch Gór! Z kolei 27 maja w Antykwariacie Pod Arkadami o godz. 18 o przewodniku i jego tajemnicach opowie Olga Danko, przewodniczka sudecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group