Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13103
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Z wizytą u przyjaciół

Poniedziałek, 7 maja 2018, 7:36
Aktualizacja: Wtorek, 8 maja 2018, 5:53
Autor: WAC
Mysłakowice: Z wizytą u przyjaciół
Fot. Użyczone
Bardzo bogaty był program pobytu delegacji z gminy Mysłakowice w niemieckiej gminie partnerskiej Leopoldshohe.

Do Niemiec pojechali: wójt Michał Orman, Grzegorz Truchanowicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Marzena Łachecińska - pracownik referatu gospodarczego Urzędu Gminy, zespół ludowy Karkonosze oraz przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich z Mysłakowic i Kostrzycy.

Przyczynkiem do wizyty było tradycyjne wydarzenie kulturalne w Leopoldshohe, czyli stawianie drzewka majowego (Maibaumaufstellen). Co roku, 1 maja, na centralnych placach w miejscowościach i gminach, stawiane jest przystrojone i często przyozdobione dekoracyjnymi tabliczkami drzewo. Odbywają się zawody, kto postawi najwyższe (czasami sięgające 30 metrów) i najpiękniejsze drzewo. W każdym regionie drzewko majowe wygląda inaczej.

Mysłakowice w uroczystości reprezentował zespół Karkonosze zabawiając uczestników festynu i prezentując polska muzykę ludową, zaś na stoisku podkarkonoskiej gminy serwowano domowe ciasta, smalec, ogórki, bigos, chleb własnego wypieku. - Nasze produkty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem – mówi dyrektor GOK Grzegorz Truchanowicz.

- Uczestnicy lokalnego wydarzenia mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną ukazująca walory krajobrazowe Gminy Mysłakowice i Karkonoszy. Na przepięknych zdjęciach: Rafała Kotylaka, Izabelli Opali, Grzegorza Truchanowicza, Jordana Plisa, Sławomira Podgórskiego czy Cezarego Jackowskiego można było zobaczyć zamki i płace naszego regionu, zachody i wschody słońca w Rudawach Janowickich czy wręcz szumiące górskie potoki – opowiada G. Truchanowicz.

Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń. Podejmowano tematy funkcjonowania szkół i ich finansowania, porównywano zadania ochotniczych straży pożarnych i ich wyposażenie. Rozmawiano również o problemach socjalnych i możliwości dalszej współpracy partnerskiej na wielu płaszczyznach.

Przypomnijmy. W przyszłym roku obie gminy obchodzą dwudziestolecie podpisania umowy partnerskiej, więc planuje się podjęcie działań mających na celu uczczenie tak trwałej przyjaźni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
762
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Autobus w rowie
 
Aktualności
Elektryki ruszają na miasto
 
Polityka
Tym żyje Polska: Warchoł za Ziobrę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 27.11.2023
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group