Poniedziałek, 22 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Z ulic Jeleniej Góry zniknęły… fotomaszty [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

– Ktoś usunął radar z Al. Jana Pawła II stojący nieopodal salonu samochodowego i skrzyżowania z ul. Paderewskiego, czy ktoś wie dlaczego? – z takim pytaniem zadzwoniła nasza Czytelniczka. Okazuje się, że nie było to działanie ani policji, ani złodziei złomu. Więc kogo?

reklamy
reklamy

Podobnie jak fotomaszt przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze, także na czterech innych ulicach: Wincentego Pola, Wrocławskiej, Spółdzielczej i Wolności, tzw. puszki na radary zostały zdemontowane w czwartek (23.01). Nie zrobiła tego jednak policja.

- Nie zajmujemy się fotomasztami – odpowiedziała nam podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która odesłała nas do Inspekcji Transportu Drogowego.

Ryszard Makarczyk, naczelnik Wydziału ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wyjaśnia, że zgodnie z prawem do końca czerwca br. z dróg mają zniknąć wszystkie fotomaszty, które nie mają fotoradaru, są niepodłączone lub nieużytkowane. A jak się okazało w Jeleniej Górze żadne z pięciu urządzeń nie miało doprowadzonego zasilania elektrycznego.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka