Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4665
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z seniorami w sieci

Środa, 9 lutego 2022, 6:00
Autor: 112
Jelenia Góra: Z seniorami w sieci
Fot. Archiwum Policji
Odbyło się drugie w tym roku spotkanie z seniorami w sieci na żywo. Poprowadziła je jeleniogórska policjantka w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Celem jest przede wszystkim ułatwienie seniorom kontaktu z Policją i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania policjantka omówiła zdarzenia z udziałem osób starszych, do których doszło w ostatnim czasie w regionie jeleniogórskim i w kraju, oszustwach popełnianych metodą na wnuczka, policjanta, „żołnierza amerykańskiego”, oszustwo metodą „spoofingu” i na Blika, a także przestrzegała przed fałszywymi smsami. Ponadto mówiła również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odblaskach i zmianach w organizacji ruchu w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group