Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6662
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z rybami na medal

Piątek, 4 czerwca 2010, 14:17
Aktualizacja: 14:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z rybami na medal
Fot. Organizatorzy
Pasowaniem na "Prawdziwego Wędkarza" i wręczeniem legitymacji Polskiego Związku Wędkarskiego zakończyła się pierwsza edycja Młodzieżowych Warsztatów Ekologiczno – Wędkarskich. Uczestnicy poza opanowaniem sztuki wędkowania musieli zdać teoretyczny i praktyczny egzamin na kartę wędkarską.

Uczestnicy do wędkowania przygotowywali się już od lutego. Przedstawiciele Koła Grodzkiego Polskiego Związku Wędkarskiego z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2 spotykali się raz w tygodniu w ich placówce i tam przekazywali im wiedzę teoretyczną.

Uwieńczeniem tych działań był miniony weekend i wspólne wędkowanie nad jeleniogórskimi wodami. Do uczniów „dwójki” dołączyło kilkoro innych dzieci i młodzieży z Jeleniej Góry. Uczestnicy najpierw przystąpili do egzaminu na kartę wędkarską, w którym zadania obejmowały przepisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Następnie przystąpili do egzaminu praktycznego - zawodów wędkarskich.

– Młodzież wykazała się niezwykłym kunsztem wzbudzając zainteresowanie, a nawet podziw wędkarzy obserwujących ich poczynania – mówi Jarek Kręmpa z Koła Grodzkiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Złowiono ponad dwieście ryb, które zaraz po zapisaniu wracały do wody. Najlepszy - Tomasz Fikier zameldował 43 sztuki wygrywając zaledwie trzema sztukami z Mateuszem Krempą, a największy leszcz Kuby Klimka mierzył ponad trzydzieści centymetrów. Wrażenie zrobiły też wyniki dziewcząt. Klaudia Bajdiuk złowiła trzydzieści jeden ryb a Karolina Kozar - osiemnaście sztuk.

Młodzież otrzymała dyplomy, nagrody i wędkarskie upominki. Po zawodach uczestnicy wzięli udział w wielkim grillowaniu. Zarówno młodzież - uczestnicy jak i grupa organizatorów podkreślali, że udało się zrobić coś wyjątkowego - przekazać kawał ekologiczno - wędkarskiej wiedzy w lekkiej, niemal rozrywkowej formie.
Warsztaty poprowadzili Krzysztof Wasilewski, Tomasz Kozar, Sebastian Bajdiuk oraz opiekun z ramienia szkoły: Jacek Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
763
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group