Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6945
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Z ruiny górska perełka

Niedziela, 3 stycznia 2010, 8:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 8:15
Autor: Ania
KARKONOSZE: Z ruiny górska perełka
Fot. Ania
Domek Myśliwski, który mijają turyści wędrujący na Śnieżkę, został wyremontowany i w niczym już nie przypomina chylącej się ku upadkowi ruiny. Obiekt prezentuje się niezwykle okazale i przyciąga wzrok wędrowców.

W ciągu minionego roku został przystosowany do funkcji edukacyjnej. Inwestycja ta kosztowała 550 tysięcy złotych. Prócz samego remontu został więc zakupiony sprzęt, potrzebny do przeprowadzania prelekcji i wyświetlania filmów oraz dydaktyczny, jak np. lornetki, rakiety śnieżne, mikroskopy i inne. Została przeprowadzona także termomodernizacja, a obiekt posiada własną oczyszczalnię ścieków.

Domek zostanie otwarty dla turystów najprawdopodobniej w lutym 2010 roku. Informacji będą mogli zaczerpnąć zarówno turyści indywidualni, jak i grupy skierowane z Centrum Edukacji Ekologicznej KPN. Planuje się, że filmy, czy prelekcje będą odbywały się nawet co godzinę.

W najbliższym numerze naszego tygodnika zamieścimy wywiad z Żakliną Żak, referentem ds. edukacji ekologicznej KPN, która pracuje w Domku Myśliwskim. Codziennie rano wychodzi spod Wangu, żeby piechotą dotrzeć do miejsca pracy i opuścić je przed zmrokiem. Dla Karkonoszy rzuciła Poznań i jego atrakcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group