Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3112
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z rowerem do autobusu przez cały rok?

Środa, 31 sierpnia 2016, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 1 września 2016, 8:54
Autor: ZR/MZK
Jelenia Góra: Z rowerem do autobusu przez cały rok?
Fot. Użyczone/MZK
Wszystko wskazuje na to, że jeleniogórzanie i turyści będą mogli przewozić rowery autobusami MZK także po wakacjach. – Do końca sierpnia skorzystało z takiej możliwości ponad 50 osób – mówi Jerzy Wolski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikcyjnego. – Nie mieliśmy z tego powodu żadnych skarg. Rowery nie przeszkadzały więc innym podróżnym – dodaje.

Na początku lipca Prezydent Jeleniej Góry, w porozumieniu z zarządem MZK, wprowadził zmiany w regulaminie przewozów w miejskich autobusach. Dzięki temu w okresie wakacyjnym rowery można przewozić na wszystkich liniach, we wszystkie dni tygodnia. Cena biletu za każdy przewożony rower, równa jest cenie biletu jednorazowego normalnego.

Czy zatem można się spodziewać kolejnych zmian w regulaminie przewozu, które wydłużą okres zezwalający na transportowanie rowerów - gdy nie ma tłoku - na cały rok? Jerzy Wolski jest „za”. Nie widzi przeszkód także Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. - To dobry pomysł - mówi. - W najbliższych dniach zajmiemy się tą sprawą.

- Bardzo się cieszę z tak pozytywnego rozwoju sytuacji - mówi Patryk Bakalarz, jeleniogórski rowerzysta, który w internecie zainicjował dyskusję na temat przewozu rowerów autobusami. - Jest to zasługą racjonalnego podejścia do problemu władz Jeleniej Góry, prezesa MZK oraz zaangażowania wielu mieszkańców. Jest to nasz mały lokalny sukces. Mam nadzieję, że jako mieszkańcy będziemy umieli to wykorzystać, zachowując przy tym zasady bezpiecznego i przyjemnego podróżowania komunikacją miejską - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group