Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2263
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z rower(k)ami nie do MZK

Niedziela, 9 maja 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: Ania
Osoby, chcące wejść do autobusu z jednośladem napotkają na opór kierowcy, którego obowiązują określone przepisy prawa. Nie można wnieść nawet małego rowerku dla dziecka.

Sytuacja wydaje się absurdalna. Dlaczego do autobusu można wejść z wózkiem, a z małym rowerkiem dla dziecka nie? – pytała jedna z jeleniogórzanek, która wraz z mężem i dwójką dzieci chciała dojechać z ulicy Różyckiego do hipermarketu. Rodzina jechałaby zaledwie dwa przystanki. Kierowca autobusu nie wpuścił ich do środka.

- Zaczął się na nas wydzierać i ubliżać, kiedy powiedzieliśmy, że nie wysiądziemy z autobusu. Straszył policją. Dziwiło nas to, bo w środku siedziały tylko cztery osoby i nikomu byśmy nie przeszkadzali – mówi jeleniogórzanka.

- W autobusach nie można przewozić rowerów. Kierowcy muszą przestrzegać przepisów. Podczas nagłego hamowania jednoślad mógłby uderzyć któregoś z pasażerów. Jest to więc poważne zagrożenie – mówi Leszek Chmielewski, zastępca kierownika w dziale eksploatacji MZK.

- W wakacje podstawiane są autobusy do Borowic, Michałowic i Przesieki. Są oznakowane i do nich mogą wsiadać cykliści. W środków znajdują się także specjalnie wydzielone miejsca, w których jednoślady można umieścić – dodaje.

Do autobusu nie można wsiadać nie tylko z rowerami. Zakaz tyczy też przedmiotów, które mogą stwarzać zagrożenie dla pasażerów. Natomiast dozwolone jest przewożenie wózków inwalidzkich i dziecięcych.
Kierowca za nierespektowanie obowiązującego go prawa może zostać ukarany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group