Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8285
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z ratusza do ziemi włoskiej

Piątek, 23 maja 2008, 15:54
Aktualizacja: Niedziela, 25 maja 2008, 7:45
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Z ratusza do ziemi włoskiej
Fot. TEJO
Prezydent Marek Obrębalski ze świtą i reprezentacją radnych udali się dzisiaj do Cervi – partnerskiego miasta Jeleniej Góry. Delegacja weźmie udział w corocznym święcie kwiatów „Maggio in Fiore” (Maj w kwiatach), obchodzonym w nadmorskiej włoskiej miejscowości.

Z prezydentem Obrębalskim do Włoch zabrał się jego zastępca Jerzy Łużniak i dwoje pracowników urzędu. Pojechała też delegacja radnych: Grażyna Malczuk z SLD, Józef Zabrzański z PiS, Grażyna Rehlis-Pawlukiewicz z PO i Ewa Duziak ze Wspólnego Miasta.

Cała jeleniogórska delegacja zmieściła się w dwóch autach: służbowym prezydenta i prywatnym radnej Malczuk. Mają do pokonania 1300 kilometrów w jedną stronę. Wyjdzie podobno taniej niż przelot samolotem. No i nasi delegaci będą bardziej mobilni na miejscu. Odwiedzający wyjadą z Cervi w poniedziałek i do Jeleniej Góry wrócą następnego dnia.

We Włoszech prezydent wręczy gospodarzom imprezy płaskorzeźbę jelenia oraz okolicznościowe dukaty, rada miejska przekaże ozdobny witraż. O kulisach podróży jeleniogórskich samorządowców przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu tygodnika Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group