Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9227
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jastrzębia Góra: Z przepustkami na wielkie finały mistrzostw Polski!

Wtorek, 19 stycznia 2021, 1:53
Aktualizacja: 1:54
Autor: MDvR
Jastrzębia Góra: Z przepustkami na wielkie finały mistrzostw Polski!
Fot. MT
Pomimo dużych obostrzeń epidemiologicznych w kraju, grupa jeleniogórskich szachistów wzięła udział w najpoważniejszej imprezie szachowej na początku nowego - 2021 roku. W Jastrzębiej Górze odbyły się bowiem półfinały mistrzostw Polski juniorów, będące ostatnią eliminacją do finałów krajowego czempionatu, który już od lutego rozpocznie się w różnych grupach wiekowych, począwszy od kategorii do lat 10.
- W dniach 2-9 stycznia w miejscowości, gdzie pomnik Gwiazdy Północy wskazuje najdalej na północ wysunięty punkt Polski, trzy reprezentantki Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra ubiegały się o awans. Jagoda Romejko zajęła wysokie ósme miejsce, które zapewnia udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na swój koszt. Istnieje akceptacja władz klubu na dofinansowanie udziału Jagody w tej najważniejszej imprezie szachowej w Polsce. W grupie D- 13 zagrały również Aleksandra Zielińska i Katarzyna Michalak. Dziękujemy dziewczętom za grę, a rodzicom za sfinansowanie udziału i opiekę. Również w Jastrzębiej Górze odbywały się półfinały Mistrzostw Polski, ale w młodszych grupach wiekowych. W grupie chłopców do lat 9 z awansu może się cieszyć Remigiusz Trusewicz, który zajął wysokie świetne piąte miejsce. W grupie tej zagrali również Patryk Bąk, który znalazł się na liście rezerwowych do finałów, Piotr Ziemak i Kacper Węglarz. Z kolei w D-9 awans wywalczyła Zosia Duczkowska. W grupie C-11 wystąpili Jakub Trusewicz - 5.0 pkt. i Alexander Kawulski-Chodkiewicz – 4.5 pkt., zaś w D-11 Nicole Kawulski-Chodkiewicz. Dziękujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom za ambitną grę, a rodzicom za sfinansowanie udziału i opiekę. Należy zaznaczyć, że w tegorocznych finałach mistrzostw Polski w szachach klasycznych w różnych kategoriach wiekowych wystąpi aż 8 naszych zawodników, co jest rekordem w krótkiej historii naszego klubu. Oprócz wspomnianych już Jagody Romejko, Remika Trusewicza i Zosi Duczkowskiej, w finałach wystąpią także Piotr Kołodziejski (awans za wysoki ranking), Victoria Talaga-Siekierska, Oliwia Cudyk, Weronika Sękiewicz i Aleksandra Gerono, które awans wywalczyły już jesienią - komentują włodarze Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.

W zawodach wzięły udział i to z olbrzymim powodzeniem dwie jeleniogórskie szachistki reprezentujące barwy klubów spoza terenu Dolnego Śląska. Mowa o Katarzynie Tkacz reprezentującej barwy Szachowego Uniwersytetu Warszawa i Julii Salamon (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój). Kasia walczyła w kategorii wiekowej D-9 i sięgnęła po fantastyczne trzecie miejsce podczas rozgrywanego w Jastrzębiej Górze półfinału mistrzostw Polski. Niewiele gorzej poszło Julii, która w kategorii D-13 sięgnęła po czwartą lokatę.

Twoja reakcja na artykuł?

17
89%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
850
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group