Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 4149
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z pomysłem na biznes w Jeleniej Górze

Sobota, 14 maja 2011, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z pomysłem na biznes w Jeleniej Górze
Fot. Angela
Sklep z akcesoriami okolicznościowymi czy odzieżą alternatywną, przedszkole integracyjne, mycie parą, skatepark i wiele innych ciekawych pomysłów zaprezentowali wczoraj studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze podczas Giełdy Pomysłów. Podsumowano również wyniki badań dotyczące jakości życia mieszkańców Jeleniej Góry i innych miast.

Na dzień poświęcony projektowi „Giełda Pomysłów – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na rzecz rozwoju Jeleniej Góry” przybyło wielu gości, w tym wykładowcy innych uczelni, a także przedstawiciele urzędu miasta, w tym zastępca prezydenta Hubert Papaj.

Podczas spotkania prezentowano m.in. wyniki badań realizowanych w ramach GRANTU Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie, pt. „Logistyka a jakość życia mieszkańców miasta Jelenia Góra”, które przedstawili prof. dr hab. Jarosław Witkowski, dr Krzysztof Witkowski, dr Maja Kiba oraz mgr Tomasz Kołakowski. Z badań wynikało m.in., że największym problemem większości mieszkańców jest brak pracy i możliwości zarabiania pieniędzy.

Pojawiły się również prezentacje zatytułowane „Kierunki rozwoju miasta Jelenia Góra – ocena na podstawie najlepszych praktyk” oraz „Park Przemysłowy w Jeleniej Górze – perspektywy”, które przedstawili studenci kół naukowych LoGRiT, AKT.

Na korytarzu uniwersytetu studenci prezentowali własne pomysły firmy, które mogłyby wypełnić rynkową nisze w Jeleniej Górze. Dagmara Dyrga i Łukasz Sikorski przygotowali nie tylko prezentacje, ale i szereg dokumentów, które w przyszłości mają zamiar wykorzystać do rzeczywistego założenia firmy na naszym terenie. Ich pomysłem jest internetowy sklep z alternatywną odzieżą, jakich na terenie całej Polski znaleźć można zaledwie pięć.

- Chcielibyśmy się specjalizować w produkcji i sprzedaży odzieży alternatywnej, której jeden ze wzorów na sobie prezentuje moja siostra. Pomysł zrodził się z moich prywatnych zainteresowań. Interesuje mnie taka moda i taki styl ubierania się. Otworzenie takiego sklepu jest moim małym prywatnym marzeniem i mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda – mówi pani Dagmara.

Aleksandra Kret i Michał Adamski pomysłów na biznes mają wiele. Jednym z nich jest otwarcie firmy trudniącej się w mobilnym myciu parowym i wielu innych usługach. Poza dobrym pomysłem wiedzą jak zdobyć pieniądze na start i zamierzają z tej wiedzy skorzystać.

Kaja Chowaniak wraz ze swoimi koleżankami wymyśliła reaktywację upadłego zakładu produkcji ryb przy wykorzystaniu licytacji komorniczej.
- Badaliśmy rynek i sprawdzaliśmy jakich przedsięwzięć i przedsiębiorstw brakuje w Jeleniej Górze. Po tych badaniach okazało się, że nie ma na naszym terenie gospodarstwa rybnego, które produkuje hurtowe ilości ryb – mówi Kaja.

Karolina Deja, Joanna Kowalik, Justyna Madeksza i Justyna Szportun przygotowały projekt sklepu z prezentami okolicznościowymi, m.in. na urodziny, osiemnastki, wieczory kawalerskie czy panieńskie. Dziewczyny przyznają, że póki co nie planują otwierać takiego własnego sklepu, ale chętnie sprzedają pomysł komuś, kto chciałby taki interes otworzyć.

Innymi pomysłami było przedszkole integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych i zdrowych, park rozrywki, kręgielnia czy hurtownia dziczyzny, ryb owoców morza i ryb słodkowodnych. Zdecydowanym zrealizować własne pomysły życzymy powodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group