Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6971
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z pompą na początek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 grudnia 2009, 17:53
Aktualizacja: 17:53
Autor: rylit
Fot. rylit
Stu dwudziestu oficjalnych gości zaproszono na dzisiejszą wojskową ceremonię uroczystego przekazania nowej placówki Sudeckiemu Oddziałowi Straży Granicznej, który będzie od teraz stacjonował w Jeleniej Górze, a funkcjonariusze SG pomogą w pilnowaniu porządku na terenie stolicy Karkonoszy i okolic.

Dzisiejsza uroczystość przy ulicy Hirszfelda w Cieplicach, gdzie pogranicznicy mają nową siedzibę, rozpoczęła się od wmaszerowania Kompani Honorowej Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej wraz z pocztem sztandarowym. Po złożeniu meldunku przez mjr. Roberta Serafina komendantowi głównemu Straży Granicznej ppłk Leszkowi Elasowi, oddaniu honorów wojskowych sztandarowi odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt przy dźwiękach hymnu narodowego.

Płk Piotr Drużdż przywitał wszystkich przybyłych gości. Lista zaproszonych gości na uroczystość zawiera ponad 120 nazwisk przedstawicieli Sejmu, rządu, władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich, służb mundurowych oraz hierarchów kościelnych różnych wyznań.

Szef Straży Granicznej wręczył odznaczenia państwowe przyznane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymał Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. Srebrne medale otrzymali: płk Wiesław Rokicki, oraz ppłk Adam Zakrzyka. Brązowymi wyróżniono mjr Renatę Bieganowską i mł. chor. Krzysztofa Rzeszutkę.

W imieniu władz województwa przemawiał Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski. Pograniczników przywitał gospodarz miasta, prezydent Marek Obrębalski. Tradycyjnie przecięto wstęgę. Poświęcenia nowej siedziby dokonał w towarzystwie hierarchów duchowych WP, SG biskup polowy Wojska Polskiego ksiądz Tadeusz Płoski, który powiesił również poświęcony wcześniej krzyż. Zaproszeni goście udali się na zwiedzanie nowej pachnącej jeszcze farbą placówki.

Nowa siedziba SG to dwa budynki wybudowane w latach siedemdziesiątych, całkowicie wyremontowane i zaadaptowane na potrzeby nowych lokatorów. Łączna powierzchnia użytkowa to 1500 m2.W budynkach uzyskano 30 pomieszczeń biurowych, sale wykładowe, magazyn broni. W dolnych kondygnacjach znalazły miejsce pomieszczenia izby zatrzymań wraz z zapleczem sanitarnym. Wybudowano też garaże i kojce dla psów.

Placówka dostosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Przebudowywana była przez dwa lata. Zapłaciło za to państwo ze środków na modernizację policji i straży: granicznej oraz pożarnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

*piipi* 29-12-2009 18:32
..mam *PYTANIE: ~dlaczego żołnierze *mają zielone śliniaczki ?
~DOLNOŚLĄZAK 29-12-2009 19:54
Witamy w Kotlinie. Zadbajcie o swobodny przepływ towarów i ludzi a Kotlina nam rozwitnie. Samodzielni i samofinansujący się będą Wam wdzięczni. Rewitalizację Starego Szlaku Kamiennogórskiego zakończono w ubiegłym stuleciu z pomyślnym rezultatem. Wasza symboliczna obecność jest jednak pocieszająca.
~smuggler 29-12-2009 20:25
zdjecie nr 8 !!! Panowie oficerowie musztra sie klania , lewa lewa lewa - a tak wyszedl balagan !!! No coz to nie wojsko tylko bidna straz graniczna ! Placowka otwarta opita , do roboty za lizaki i bloczki mandatowe marsz !!!!!
~ do jelonki 29-12-2009 20:35
do poprawki; złożył meldunek mjr DARIUSZ Serafin, a nie Robert
rymcycymcy 30-12-2009 1:41
To towarzystwo podobne do straży miejskiej ...podobno tylko oni wiedzą po co istnieją, ale nie chcą nikomu o tym powiedzieć ;)
~...i. 30-12-2009 8:31
zdjecie nr 19 i tych trzech pogranicznikow to jakas jednostka specjalna w nowym umundurowaniu??prosze o odpowiedz!!!:)
~do onanisty z 01.41 30-12-2009 8:47
potrzebujesz pomocy.... lekarskiej wydaje mi się, że po każdym swoim wpisie masz orgazm gdy jest jak teraz odpowiedź... lecz się
~Wiarus 30-12-2009 10:07
Panowie ze Straży Granicznej! Zaproście któregoś rezerwistę ze starej kadry oficerskiej to nauczy was maszerować w krok. Do takiej imprezy należy się dobrze przygotować, by potem nie było śmiesznie. W Jeleniej Górze bedziecie pod szczególną obserwacją. Tu jest dużo byłych oficerów, chorążych i podoficerów. Dobrych i bardzo dobrych fachowców.
~Tellee 30-12-2009 12:29
Drogi fachowcu obserwuj ptaki, drzewa, piękne panie za oknem.... nudzi się na emeryturce czy jak? A może brak klientów na taxi ? pozdrawiam
~Starszy 30-12-2009 13:14
Drogi Tellee jeśli ci wygodnie na drzewie to sobie tam siedź. Wszystko wskazuje jednak na to, że wczoraj, zanim wszedłeś na drzewo, prezentowałeś swoje wojskowe \\\"umiejętności\\\" podczas uroczystosci. Trudno! Jak zabolało to może się w końcu nauczysz porządnie maszerować i nie będziesz wojsku przynosił wstydu.
~te Wiarus 30-12-2009 18:24
a czy w SG jes najważniejsza musztra ? Fachowcu.... bardzo dobry fachowcu ?
~Tellee 30-12-2009 22:28
Panie Starszy jednak nie jesteś tak bystry jak myślisz i nie było mnie tam, bo niby z jakiej okazji :) A drzewa nie są od tego ....
~życiowy 30-12-2009 23:35
A jednak sie dopiszę. Dobrze, że nie jest wśród ,,fachowców" starych jak i młodych, respektowane prawo honorowe jak w okresie międzywojennym. Nasze szeregi oficerów topniały by jak lód na wiosnę, gdyby mieli honor. Nie jeden strzelił sobie w głowę, gdy splamił mundur lub sprzedał ojczyznę. Oczywiście tu nie mogę besztać wszystkich, należą się również wyrazy szacunku dla tych co oddali życie i zdrowie oraz krew, a także pot za ojczyznę. I co może powiedzieć taki ,,fachowiec" od musztry, bo na czym może się jeszcze znać. Ot odezwał się, może w porywach ,,inżynier pola walki", bo nie sądzę by chorąży czy podoficer zajmował się takimi pierdołami. Temu co wojsko życie uratowało. Biedny kaleka, bo jak tu nazwać jednopalcowca, który nic nie potrafi tylko wskazuje palcem. Alkoholika spędzającego godzinami w kasynach utrzymywanych przez państwo. Nieroba, gdzie żołnierze za przepustki czy stałki malowali i remontowali mieszkania, naprawiali samochody, pielili grządki, nieraz małżonek ;) Tyle było ich.Ha ha. I taki będzie mówił o mustrze. I jeszcze kapusiów czy sprzedawczyków, którzy na nieszczęściu innych robili karierę. Wolę by WOJSKO NAS BRONIŁO, POLICJA NAS PILNOWAŁA, A STRAŻ GRANICZNA OCHRANIAŁA i nie musztra jest w tym najważniejsza.
~ 31-12-2009 15:04
~ 31-12-2009 15:08
~bankier 1-01-2010 22:05
O jej - z jakim przerażeniem przeczytalem i zapoznalem sie tymi zabawami utrzymankow budżetu - jaka jest ogromna rozrzutnośc i marnotrastwo na wydawanie tak ogromnych pieniedzy z podatkow na te niepotrzebne formacje , pomijam przedstawione obrazki szwejków i oceniam jako rezerwista bo bylem w tez niechcianym wojsku 2 lata w 72 roku ,oceniam że to kalectwo , brak w oficerow wyprasowanych spodni ,obwisle kroki , pasy i kurtki nie przyciągniete , pani nie wie jak ma ustawiony daszek oprócz koślawej kiecki a marsz to chyba przypomina srającą kozę na bęben - noga każdego szwja w opadających portkach jest na innym poziomie. Mogę Was szwejki spolecznie nauczyc musztry , abyscie nie przypominali karykatury wojska ! dziwi tylko to że w gospodarce rynkowej sa miejsca na takie zabawy , tylko dla urzednikow i innych utrzymankow budzetu nawet prezydent ktory nie ma problemow z miastem jest na tej zabawie !- nie ma tam ani jednego przedstawiciela podatnika biznesmana , bo nie ma czasu na głupoty i celabrę wzajemnych ceregieli , jak kumoterskich wzajemnych odznaczeń - komedia za darmo - chlopcy do roboty - ojczyzna potrzebuje podatkow i rozwoju a nie gromady utrzymankow i przedstawień dla zbicia czasu .
~N10 6-01-2010 12:29
Może jeszcze otworzą nam w jelonce placówke CBA i CBŚ. Będzie miasto przypominające obóz szkoleniwy dla co niektótych formacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group