Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7891
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ŚWIARADÓW: Z policją na stokach – bezpieczniej

Czwartek, 28 stycznia 2010, 10:53
Aktualizacja: 16:28
Autor: TEJO
ŚWIARADÓW: Z policją na stokach – bezpieczniej
Fot. Policja
Nie tylko Szklarska Poręba, Karpacz, czy Dziwiszów (Łysa Góra), lecz także Świeradów Zdrój został objęty narciarskimi patrolami policyjnymi, które podczas trwających ferii zimowych strzegą porządku na jednej z najdłuższych nartostrad.

Kolej gondolowa na Izerski Stóg oraz dwu i pół kilometrowa nartostrada to raj dla narciarzy, ale także zwiększenie ryzyka zaistnienia wypadków oraz innych incydentów, które z zimowej wyprawy marzeń mogą uczynić koszmar.

Aby amatorzy zimowego wypoczynku byli jak najbardziej bezpieczni, dba czterech policjantów odpowiednio wyszkolonych do pełnienia służby na stoku. Mają własny sprzęt narciarski oraz odzież służbową. „Górska” policja współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. W dyspozycji służb jest także skuter śnieżny.

Policjanci mają za zadanie zapewnienie ładu i porządku na stoku jak i w jego obrębie. Reagują na popełnione przestępstwa i wykroczenia oraz pokazują, jak należy zachowywać się na nartostradzie. Policyjne patrole pełnią służbę w weekendy. Zbliżający się będzie pierwszym podczas zimowych wakacji, które zaczynają się, między innymi, na Dolnym Śląsku.

Warto dodać, że w Świeradowie Zdroju funkcjonują trzy niewielkie wyciągi orczykowe dla początkujących narciarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group