Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16038
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Plusa i Playa na alarmowe nie zadzwonisz

Środa, 24 września 2008, 8:17
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z Plusa i Playa na alarmowe nie zadzwonisz
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanie, którzy nie mają telefonów stacjonarnych – a jest ich coraz więcej – i wybrali pewnych operatorów telefonii komórkowej, nie połączą się z numerami alarmowymi Wodnika i PEC–u Jeleniej Górze. W razie awarii będą więc musieli korzystać z uprzejmości sąsiadów lub dzwonić z budki telefonicznej.

O utrudnieniu poinformował nas jeden z czytelników, który od rana próbował dodzwonić się przez sieć telefonii komórkowej Plus do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik" w celu zgłoszenia awarii.

- Nie dość, że zalało mi piwnicę, to jeszcze pół dnia musiałem użerać się z biurem obsługi klientem Plusa, gdzie nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego numer 994 jest traktowany jako numer nieprawidłowy – mówi Daniel Kaczorek z Jeleniej Góry. Przy okazji sprawdziłem jeszcze numer pogotowia ciepłowniczego czyli 993, na który też za żadne skarby świata nie można się dodzwonić.

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego Plus nie obsługuje jeleniogórskich telefonów komórkowych nie potrafił nam udzielić również żaden z pracowników jeleniogórskiego salonu sieci. Za każdym razem odsyłano nas do biura obsługi klienta, początkowo podając nieaktywny numer telefonu.

Po kolejnych telefonach udało nam się w końcu uzyskać połowiczną odpowiedź.
- Jest to uwarunkowane umowami między telekomunikacją, która udostępnia skrócone numery telefonów alarmowych, a operatorami telefonii komórkowych – powiedział Adam Napiórkowski, jeden z pracowników Biura Obsługi Klienta Sieci Plus GSM.

Dlatego właściciel firmy, która chce mieć udostępnione lokalne numery alarmowe powinien wystąpić z pisemną prośbą do telekomunikacji o udostępnienie ich również sieciom komórkowym. Numery 993 i 994 nie są typowymi numerami alarmowymi.

Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze zapewnia, że do tej pory nikt nie zgłaszał mu tego problemu, ale przez najbliższy tydzień postara się go rozwiązać.

Za te numery alarmowe płacimy my, nie wiem dlaczego więc numer nie jest obsługiwany przez sieć Plusa i Playa, ale postaram się to ustalić i zrobimy wszytko, żeby jak najszybciej były one dostępne – powiedział Andrzej Latuszek, prezes PEC-u w Jeleniej Górze.

Prezesa „Wodnika” o to samo zapytać nie mogliśmy, ponieważ obecnie jest na urlopie. Do czasu rozwiązania „zagadki” podajemy natomiast numery stacjonarne, które co prawda nie są numerami alarmowymi, ale za pomocą których można uzyskać pomoc. Pogotowie ciepłownicze: 993
Dyspozytor: 075 64 69 163, ciepłownia Zabobrze 075 64 69 136, ciepłownia miasto 075 64 69 131.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK" Sp. z o.o. - (0-75)75-520-91(3) oraz fax (0-75)75-520-91.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
370
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group