Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7339
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WLEŃ: Z płonącą sadzą nie ma żartów

Piątek, 15 stycznia 2010, 11:41
Aktualizacja: 11:57
Autor: KAM
Wczoraj strażacy z Wlenia wezwani zostali do pożaru przy ulicy Stachowicza. Jak to zimą bywa, zapaliła się sadza w niedrożnym przewodzie kominowym.

Po przyjeździe strażacy zastali kłęby dymu i komin w bardzo złym stanie technicznym. Akcja była prowadzona w bardzo trudnych warunkach i trwała ponad półtorej godziny. Niestety z uwagi na niedrożność i fatalny stan komina i przewodu strażacy musieli go częściowo rozebrać.

W środku znajdował się metalowy przedmiot, który przeszkadzał w gaszeniu pożaru. Na miejscu obecny byli także policjanci, którzy zabezpieczali teren. Nikomu nic się nie stało a szczegółowe przyczyny pożaru badają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Strażacy wielokrotnie apelowali w mediach, aby systematycznie usuwać zanieczyszczenia z przewodów kominowych, które wynikają z konkretnej ustawy. Ludzie do dzisiaj wolą wypalać sadzę najróżniejszymi domowymi sposobami niż wezwać kominiarzy. Pamiętajmy, że jeśli strażacy stwierdzą, że pożarł wynikł z niedrożnego komina, który nie był czyszczony przez wykwalifikowanych kominiarzy, a mamy ubezpieczone mieszkanie lub dom, ubezpieczyciel zażąda zaświadczenia wydanego przez kominiarzy.

Jeśli takiego brak, a w wyniku pożaru są straty, ubezpieczalnia odszkodowania nie da.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group