Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2272
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z płonącą sadzą nie ma żartów

Wiadomości: WLEŃ
Piątek, 15 stycznia 2010, 11:41
Aktualizacja: 11:57
Autor: KAM
Wczoraj strażacy z Wlenia wezwani zostali do pożaru przy ulicy Stachowicza. Jak to zimą bywa, zapaliła się sadza w niedrożnym przewodzie kominowym.

Po przyjeździe strażacy zastali kłęby dymu i komin w bardzo złym stanie technicznym. Akcja była prowadzona w bardzo trudnych warunkach i trwała ponad półtorej godziny. Niestety z uwagi na niedrożność i fatalny stan komina i przewodu strażacy musieli go częściowo rozebrać.

W środku znajdował się metalowy przedmiot, który przeszkadzał w gaszeniu pożaru. Na miejscu obecny byli także policjanci, którzy zabezpieczali teren. Nikomu nic się nie stało a szczegółowe przyczyny pożaru badają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Strażacy wielokrotnie apelowali w mediach, aby systematycznie usuwać zanieczyszczenia z przewodów kominowych, które wynikają z konkretnej ustawy. Ludzie do dzisiaj wolą wypalać sadzę najróżniejszymi domowymi sposobami niż wezwać kominiarzy. Pamiętajmy, że jeśli strażacy stwierdzą, że pożarł wynikł z niedrożnego komina, który nie był czyszczony przez wykwalifikowanych kominiarzy, a mamy ubezpieczone mieszkanie lub dom, ubezpieczyciel zażąda zaświadczenia wydanego przez kominiarzy.

Jeśli takiego brak, a w wyniku pożaru są straty, ubezpieczalnia odszkodowania nie da.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Cień 15-01-2010 12:56
Strach się bać! Ciekawe kiedy u mnie się coś wydarzy? Przewody koninowe są w tragicznym stanie, ZGL ma to w du..., tak samo jak prywatni właściciele mieszkań w moim budynku. Chyba będę musiał to zgłosić straży pożarnej skoro nikt inny nie reaguje. Wczoraj jak wszedłem późnym wieczorem do mieszkania, to czuć było spaleniznę w przedpokoju.
~do Cień 15-01-2010 18:20
dziwne ze u ciebie wszystko sie dzieje,wszystie opisywane sytuacje,kolizje drogowe zawsze miales podobne,a co do komina to zglos ten fakt do ZGL i oni podesla ci kominiarzy,szkoda by bylo zeby kompa ci zaczadzilo lub zniszczylo narzedzie do pisania bzdur
~Jan G. 15-01-2010 22:46
Jeśli w budynku są prywatni właściciele to napewno jest to Wspólnota Mieszkaniowa a wtedy ZGL nic z tą sprawą /komina/ nie ma, mimo, że Twój lokal nie jest jeszcze wykupiony. Komin to część wspólna budynku a te sprawy są w kompetencji wspólnoty.
Cień 16-01-2010 11:02
Do Jana G. Wiem i dlatego jestem bezradny, bo jak zgłoszę to straży pożarnej, to sąsiedzi mnie zjedzą i tak już mnie nie lubią, bo nie chcę wykupić mieszkania, a najgorsi są ci, co mieszkają tu od niedawna. Rządzą się, jakby wszystko było ich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group