Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13503
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z Pawłem Drozdem na Antarktydzie

Piątek, 22 października 2021, 8:15
Autor: WAC
Jelenia Góra: Z Pawłem Drozdem na Antarktydzie
Fot. WAC
Studenci II roku dziennikarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej byli organizatorami spotkania z byłym dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia Pawłem Drozdem. Spotkanie odbyło się wczoraj (21.10) w bibliotece uczelni.

Paweł Drozd jest dziennikarzem radiowym, byłym reporterem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jego audycje dotyczą głównie tematyki międzynarodowej.

Podczas spotkania ze studentami KPSW, które odbywało się w ramach zajęć z przedmiotu „Organizacja eventów” studenci mogli wysłuchać opowieści dziennikarza o jednej z jego wypraw - na Antarktydę. Poza mnóstwem ciekawostek i wiadomości geograficznych dotyczących najzimniejszego i najbardziej wietrznego kontynentu na Ziemi adepci dziennikarstwa otrzymali sporą dawkę wiedzy na temat warsztatu żurnalisty. Szczególnie dużo czasu poświęcono tematowi przygotowań reportera do wyjazdu w inną część świata i spotkania z ludźmi o innej kulturze.

Organizując dzisiejsze spotkanie chcieliśmy pokazać naszym kolegom jak wygląda praca dziennikarza z perspektywy fachowca – mówi organizator, student II roku dziennikarstwa na KPSW Łukasz Kozłowski. - Paweł Drozd nie został wybrany przypadkowo. Jest to osoba, która ma doświadczenie w tym zawodzie. My dopiero wchodzimy w radio i na takich spotkaniach możemy się dowiedzieć, jak to wszystko działa.

Paweł Drozd (ur. 1978) – to polski dziennikarz radiowy, podcaster, były pracownik Programu III Polskiego Radia). W Trójce był jednym z prowadzących audycję „Do Południa” i "Klub Trójki", autorem "Śniadania Międzykontynentalnego". Najbardziej znany był z niedzielnej audycji „Świat z lotu Drozda” poświęconej tematyce podróżniczej i międzynarodowej. Był wieloletnim wydawcą audycji Dariusza Rosiaka "Raport o stanie świata". Współtwórcą programu telewizyjnego „Boso przez świat. Archiwum”, który przypominał najważniejsze i najciekawsze polskie filmy podróżnicze, m.in. autorstwa Tonego Halika. Jako reporter odwiedził m.in.: Indie, Norwegię, Bhutan, Wielką Brytanię, Haiti, Stany Zjednoczone, Włochy i Finlandię. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Reportaż radiowy” (lata: 2013, 2014, 2015) za reportaże z Finlandii, Bhutanu oraz Papui-Nowej Gwinei. Od końca kwietnia 2020 roku prowadzi podcast „Brzmienie Świata z Lotu Drozda".

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
525
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group