Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7918
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z noclegowni hotel lux

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: KAM
Fot. KAM
Kiedyś nocowały tam drużyny konduktorskie i kolejarze. Od pewnego czasu działa w jej wnętrzach nowoczesny hotel „Stacja nad Kwisą”. Mowa o XIX–wiecznym budynku, który wzbogacił ofertę dla turystów w Gryfowie Śląskim.

Nieruchomością zajął się kilka lat temu prywatny inwestor Bogdan Ludwikowski. Zdewastowane ściany i wnętrze dawnej noclegowni zostały solidnie wyremontowane, a cały budynek przystosowany do potrzeb ekskluzywnego hotelu. „Stacja nad Kwisą” stała się pierwszym obiektem tak zwanej sieci „Dobre Miejsca”, które promują turystykę aktywną.

Placówki mogą pozazdrościć Gryfowi Śląskiemu inne większe ośrodki regionu, z jego stolicą Lwówkiem na czele. – W hotelu jest 27 pokojów z wygodnymi łóżkami, węzłem sanitarnym, telewizją w każdym pokoju, zapleczem SPA, z sauną, basenem i oczywiście jacuzzi. Czegoś takiego w Gryfowie jeszcze nie było, dlatego jest to też wizytówka dla tego miasta – mówi Bogdan Ludkowski.

„Stacja nad Kwisą” promuje aktywne spędzanie czasu. Właściciel hotelu oferuje spływy kajakowe rzeką Kwisą, które niegdyś cieszyły się ogromnym uznaniem wśród turystów. Dodatkowo dochodzą przejażdżki rowerowe, wędkarstwo, turystyka piesza oraz sporty zimowe.
Wokoło hotelu trwają jeszcze drobne prace adaptacji terenu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mm 26-04-2010 10:20
To jak się właściciel w końcu nazywa, na poczżatku to Bogdan Ludwikowski a dalej już Bogdan Ludkowski?
~Aldi 26-04-2010 17:57
Nie ważne jak się zwie,ważne że już gmina łapska zaciera i jak dowali podatek za działalność to się chłopu nieraz odechce de LUX-u.Świetny pomysł że trafiło w prywatne ręce,dobrze że coś zostało ocalone,ale to wszystko z funduszy prywatnych a nie gminnych,tak więc dobrze by było gdyby przez jakiś czas można było liczyć na ulgę w podatkach.Znalazło by się z pewnością wiecej inwestorów na podobne miejsca,którymi nikt się nie interesuje a popadają w ruinę i nie przynoszą gminom żadnych korzyści a nawet straty.
~:) 24-11-2010 23:36
nazywa się Bogdan Ludkowski (:

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group