Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9740
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Z noclegowni hotel lux

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: KAM
REGION: Z noclegowni hotel lux
Fot. KAM
Kiedyś nocowały tam drużyny konduktorskie i kolejarze. Od pewnego czasu działa w jej wnętrzach nowoczesny hotel „Stacja nad Kwisą”. Mowa o XIX–wiecznym budynku, który wzbogacił ofertę dla turystów w Gryfowie Śląskim.

Nieruchomością zajął się kilka lat temu prywatny inwestor Bogdan Ludwikowski. Zdewastowane ściany i wnętrze dawnej noclegowni zostały solidnie wyremontowane, a cały budynek przystosowany do potrzeb ekskluzywnego hotelu. „Stacja nad Kwisą” stała się pierwszym obiektem tak zwanej sieci „Dobre Miejsca”, które promują turystykę aktywną.

Placówki mogą pozazdrościć Gryfowi Śląskiemu inne większe ośrodki regionu, z jego stolicą Lwówkiem na czele. – W hotelu jest 27 pokojów z wygodnymi łóżkami, węzłem sanitarnym, telewizją w każdym pokoju, zapleczem SPA, z sauną, basenem i oczywiście jacuzzi. Czegoś takiego w Gryfowie jeszcze nie było, dlatego jest to też wizytówka dla tego miasta – mówi Bogdan Ludkowski.

„Stacja nad Kwisą” promuje aktywne spędzanie czasu. Właściciel hotelu oferuje spływy kajakowe rzeką Kwisą, które niegdyś cieszyły się ogromnym uznaniem wśród turystów. Dodatkowo dochodzą przejażdżki rowerowe, wędkarstwo, turystyka piesza oraz sporty zimowe.
Wokoło hotelu trwają jeszcze drobne prace adaptacji terenu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
734
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group