Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8648
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z myślą o kolejnej… zimie

Środa, 10 lutego 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z myślą o kolejnej… zimie
Czy nowy sprzęt będzie sprawniejszy niż użytkowane odśnieżarki?
Fot. Angela
Nowy samochód wieloczynnościowy Unimog marki Mercedes zasili tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Sprzęt będzie wykorzystywany m.in. do odśnieżania. Czy będzie sprawniejszy niż użytkowane odśnieżarki? Okaże się za kilka miesięcy.

Wprawdzie walka na froncie z tegoroczną, prawdziwą zimą wciąż trwa, ale MPGK myśli o przyszłości. Unimog marki Mercedes to urządzenie wielofunkcyjne, do którego w zależności od potrzeb można
dopiąć sprzęt na dany czas użytkowania.

– Samochód może służyć za pług, posypywarko – solarkę, kosiarkę i zamiatarkę – mówi Jan Pałka, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. – Dla naszej firmy jest to niezbędna rzecz. Jest to zwinny, mocny i profesjonalny sprzęt, który dojedzie niemal wszędzie nawet na wąskie uliczki i przejścia. W trakcie tej zimy z takiego sprzętu właśnie korzystaliśmy wynajmując go od prywatnej firmy.

Zakup nowego pojazdu planowany jest do 15 listopada br. Będzie on służył podczas następnej zimy 2010 / 2011. Jeszcze nie wiadomo jednak, czy zakupione auto będzie nowe czy używane. Dlatego nie można też mówić szacowanej jego cenie. Szczegóły pojemności, mocy i cena będą znane z chwilą ogłoszenia przez MPGK przetargu na zakup sprzętu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
506
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group