Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7485
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z matmą (nie) warto

Wtorek, 3 listopada 2009, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Z matmą (nie) warto
Fot. Archiwum
Sto siedemdziesiąt minut matematycznej próby czeka dziś na tegorocznych maturzystów. Egzamin maturalny z matematyki nie będzie już tylko dla ochotników. W maju napiszą go wszyscy.

Horror czy błahostka? Powrót obowiązkowej matematyki po ćwierćwieczu fakultatywności podzielił polską szkołę. Zwolennicy uważają, że królowa nauk jest jednym z najbardziej przydatnych przedmiotów w życiu. Uczy nie tylko liczenia, ale przede wszystkim logicznego myślenia. Przeciwnicy twierdzą, że obowiązkowe zdawanie matematyki to tylko dodatkowy stres, który może przyczynić się do maturalnej rzezi. A w życiu, na przykład, humanistom nie przyda się do niczego.

Dziś będzie możliwość konfrontacji wiedzy z wymaganiami podobnymi do tych, jakie za kilka miesięcy będą obowiązywały na prawdziwej maturze. Egzamin dla ponad 1600 jeleniogórskich maturzystów rozpoczyna się o godz. 9 i skończy się po 170 minutach. Arkusze z testami do szkół, które zdecydowały się wziąć udział w próbie, dostarczą kurierzy. Poziom matematycznej wiedzy wśród uczniów sprawdzą egzaminatorzy wskazani przez Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

Powrót matematyki na maturę wywołał też temat jakości jej nauczania. – Nie wszędzie nauczyciele się do tego przykładają, nie zawsze są odpowiednio przygotowani – mówił nam Zygmunt Korzeniewski, dyrektor jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Sytuację z niepokojem obserwują władze wyższych uczelni. Jeśli okaże się, że uczniowie nie sprostają maturalnym wymogom, dotkliwy już dziś problem z naborem studentów może okazać się jeszcze bardziej odczuwalny.

Jak się zdawało matmę na próbę? O tym w popołudniowych doniesieniach Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group