Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z „Królem Ubu” pokonywali nałogi

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Z „Królem Ubu” pokonywali nałogi
Fot. Agrafka
Teatr Karawana wystawił w sobotę, w MDK Muflon sztukę Alfreda Jarry „Ubu Król” w reżyserii Tadeusza Rybickiego z Teatru Cinema. Aktorzy, osoby uzależnione, przypomnieli w ten sposób, że kończący się sierpień jest miesiącem trzeźwości.

Grupę teatralną Karawana tworzą osoby uzależnione i wychodzące z uzależnienia. Dzięki grze w przedstawieniach wzmacniają swój proces terapeutyczny. Występy na scenie ułatwiają ludziom mającym problem z nałogiem, wyjście z wykluczenia i marginalizacji społecznej. Sama możliwość obcowania ze sztuką i wzajemne wsparcie podczas prób pozwala osobom uzależnionym od różnych substancji poczuć się wolnym. Dzięki takim akcjom pokazują innym, że można wyjść z nałogu, a teatr może być znakomitym lekarstwem na wszelkie zło.

- Część z nas jest uzależnionych od narkotyków, część jest alkoholikami. Teatr jest dla nas próbą spędzania wolnego czasy w sposób alternatywny wobec alkoholowych zachowań. Chcemy poprzez sztukę dobudować więzi społeczne i poprzez teatralny gest przekazać widzom to co jest dla nas ważne i znaczące w życiu. Emocjonalnie czujemy się wygrani, ponieważ jesteśmy tu razem, spędzamy ze sobą czas w ciekawy sposób i jesteśmy szczęśliwi – powiedział Tadeusz Rybicki z Teatru Cinema.

Spektakl „Ubu Król” zagrany był w niekonwencjonalny sposób. Aktorzy z Teatru Karawana wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością interpretacji scenicznej dramatu Alfreda Jarry. Doskonale wcielili się w swoje role, a rekwizyty w ich dłoniach wręcz ożywały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group