Zalogowanych: 18

Kościerzyna: Z Kościerzyny na tarczy

Poniedziałek, 6 maja 2019, 16:17
Aktualizacja: 16:20
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra po raz drugi w tym sezonie uległy najsłabszej ekipie Superligi. W sobotnim starciu z UKS PCM Kościerzyna podopieczne Michała Pastuszko goniły wynik, ale ostatecznie to miejscowe sięgnęły po komplet punktów.

Jeleniogórzanki bardzo źle weszły w mecz, w 6. minucie przegrywały już 5:1. Gdy w 25. minucie doszły na 13:11 wydawało się, że były to złe dobrego początki, ale przed przerwą ponownie brylowały miejscowe i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 18:13. Po zmianie stron rewelacyjnie zaczęły żółto-niebieskie, które w 35. minucie doprowadziły do remisu 18:18. Do samego końca trwała wyrównana walka, jednak nieznacznie lepsze były szczypiornistki z Kościerzyny, które wygrały 31:29.

UKS ma na swoim koncie 10 punktów (w tym 6 zdobytych w starciach z naszą drużyną). KPR może być spokojny o sportowe utrzymanie (choć pod względem organizacyjnym istnieje ogromne zagrożenie zakończeniem przygody z Superligą po 21 latach). W następnej kolejce (12.05, godz. 17:30) KPR podejmie w hali przy ul. Złotniczej Koronę Kielce.

UKS PCM Kościerzyna – KPR Jelenia Góra 31:29 (18:13)

UKS: Kordunowska-Lupa, Bielak - Pękala 9, Wicik 8, Gędłek 3, Zawalich 3, Fesdorf 2, Sus 2, Dorsz 2, Haric 1, Somionka 1, Kreft.
KPR: Szczurek, Filończuk - Oreszczuk 9, Tomczyk 6, Bielecka 5, Kobzar 4, Jasińska 3, Żukowska 2, Świerżewska, Skowrońska.
Kary: 4' (UKS) – 10' (KPR).