Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 16 lutego
Imieniny: Daniela, Danuty
Czytających: 8379
Zalogowanych: 61
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Z Klubem Wędrowca odkrywają skarby regionu

Piątek, 15 października 2010, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: RED
REGION: Z Klubem Wędrowca odkrywają skarby regionu
Fot. MT
Nie próżnują zrzeszone w Klubie Wędrowca dzieci ze Szkoły 707 w Karpaczu. Podczas wycieczek pod przewodnictwem Ireny Panowicz poznają kolejne atrakcyjne zakątki i miejsca w okolicach Jeleniej Góry.

Ostatnio wykorzystali jeszcze ciepłą, jesienną aurę, aby udać się na wędrówkę we wschodnią część jeleniogórskich przedmieść. Spotkali się przy nieczynnej restauracji w okolicach Lisiej Góry. To właśnie stąd malarz Max Wislicenus namalował słynne pejzaże karkonoskie, z których zachował się tylko jeden, przechowywany w Muzeum Karkonoskim.

– Najpierw obejrzeliśmy odsłonę granitu kulistego. Po drodze idąc do Dwór Czarne podziwialiśmy piękną panoramę Karkonoszy – relacjonują wycieczkowicze.

W renesansowym Dworze Czarne grupę przyjął nas kustosz Jacek Jakubiec. Pani wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze zaprosiła dzieci do uczestnictwa w konkursach przyrodniczych, działaniach artystycznych oraz na ognisko z pieczonymi kiełbaskami i jabłkami. Było pysznie.

Obejrzyj VIDEO

Sonda

Tłusty czwartek za nami. Pochwalcie się ile zjedliście pączków?

Oddanych
głosów
305
1
31%
2-3
44%
4-5
15%
Więcej niż 5
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Karkonosze wygrywają bezapelacyjnie!
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Aktualności
Bieg Icemana w Przesiece
 
Inne wydarzenia
Wystartował 50. Bieg Piastów. Znakomici Jeleniogórzanie!
 
Edukacja
Uczniowie Żeroma przygotowują się do koncertu
 
Pogoda
To nie koniec zimy, wrócą mrozy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group