Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4155
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z klaunami przy Środowiskowym Domu Samopomocy

Sobota, 19 grudnia 2020, 6:41
Aktualizacja: 7:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z klaunami przy Środowiskowym Domu Samopomocy
Fot. Przemek Kaczałko
Po wizycie w Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień", klauni z Fundacji Czerwone Noski odwiedzili kolejną placówkę w Jeleniej Górze - Środowiskowy Dom Samopomocy, który prowadzi Nasza Fundacja. To była nie lada gratka dla mieszkańców, bowiem jednym z klaunów jest pracownik jeleniogórskiego ŚDS.

Znany i lubiany klaun Rufi Rafi, a na co dzień Rafał Biesiada - jest pracownikiem ŚDS, ale również jednym ze śmiechoterapeutów "Fundacji Czerwone Noski. Klaun w szpitalu". Wizyta w domu, gdzie wszyscy go znają - była nie lada gratką dla mieszkańców, którzy świetnie bawili się podczas występu na świeżym powietrzu.

Wcieliliśmy się rolę męża i żony, którzy przygotowują się do świąt i rozdają sobie cyrkowe prezenty - powiedziała Marta Kuczyńska z Fundacji Czerwone Noski. - Głównie zajmujemy się klaunadą w szpitalach, a od pewnego czasu mamy projekty dla seniorów. Nie możemy obecnie przychodzić do łóżek, do sal (z uwagi na reżim sanitarny z powodu stanu epidemii - red.), a nowy projekt "Uśmiech przez okno" pozwala przynieść ludziom kawałek uśmiechu w tym trudnym czasie - dodał Rafał Biesiada z Fundacji Czerwone Noski.

Widzowie byli zachwyceni występem klaunów.

Bardzo mi się podobało, było bardzo przyjemnie. Dziękuję za występ - powiedział pan Ryszard, uczestnik zajęć w ŚDS. - Występ był bardzo fajny. Podobało mi się żonglowanie. Na dworze trochę chłodno, ale nasze serca zostały rozgrzane - dodał Łukasz.
Misją Czerwonych Nosków jest niesienie humoru i uśmiechu osobom najbardziej potrzebującym. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób realizować naszą misję w czasie pandemii, gdy apatia i depresja czai się za rogiem wielu mieszkań – opowiada Marcin Dudek, dyrektor Fundacji Czerwone Noski. Klaun w Szpitalu. Artyści-klauni z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, klaunowym i pedagogicznym opracowali i przygotowali dwa programy: „Uśmiech przez okno” oraz działającą wirtualnie „Noskową E-Linię”. Oba programy z powodzeniem realizujemy już od kilku miesięcy. Świąteczna wizyta artystów-klaunów z Czerwonych Nosków będzie powiewem magii teatru, wyczaruje uśmiech na twarzach dzieci, ich rodziców oraz seniorów w domach opieki - dodał M. Dudek.

Aby zapisać się na wizytę na noskowej E-Linii wystarczy wejść na stronę: https://www.czerwonenoski.pl/ lub napisać do Czerwonych Nosków bezpośrednio na Messengerze: https://www.facebook.com/czerwony.nosek.1/

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
527
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group