Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5425
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z kijkami na wyprawę po zdrowie i radość

Środa, 8 maja 2013, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: KSON
Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku działające w strukturach Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i Sekcja Nordic Walking przy Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących – CROSS zapraszają 18. maja br. na pierwszy spacer po trasie z Jeleniej Góry przez Borowy Jar i Perłę Zachodu do Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Wycieczkę poprowadzi Janusz Jachnicki przewodnik i instruktor nordic walking.

Podczas spaceru uczestnicy poznają zasady posługiwania się kijkami nordic walking, które przy odpowiednim zastosowaniu pomagają odciążać stawy i poprawiać sprawność ruchową.

Spotkanie zainteresowanych wyprawą - 18 maja (sobota) o godz. 10:00 w świetlicy KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze. W wyprawie mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Warunkiem jest posiadanie swojego sprzętu (kijki do nordic walking, sportowe wygodne obuwie). Powrót do Jeleniej Góry z Siedlęcina autobusem na koszt organizatora (MZK lub PKS).

Zapisy w siedzibie Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku – KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47A lub telefonicznie pod numerem bezpłatnej infolinii 800 700 025.
Pierwszeństwo mają członkowie Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku. Organizatorzy pokrywają koszty ubezpieczenia wycieczki i transportu. Na przyszłość zaplanowane są kolejne spacery.

Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku liczy 45 członków i zajmuje się integracją i pomocą osobom niedowidzącym i niewidomym, grupuje także opiekunów i osoby wspierające inwalidów wzroku. Pomagamy nie tylko w dostępie do szkieł okularowych przy współpracy z Jeleniogórskimi Zakładami Optycznymi, ale także w spotkaniach o tematyce najnowszych innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie okulistyki. Ważnym elementem działania Stowarzyszenia jest popularyzacja aktywności ruchowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group