Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2756
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z katedrą natryskową i kapsułą młodości. SPA przed otwarciem

Niedziela, 5 czerwca 2011, 7:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 7:58
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z katedrą natryskową i kapsułą młodości. SPA przed otwarciem
Fot. .....
W Uzdrowisku Cieplice przeprowadzono próbę techniczną nowego basenu uzdrowiskowego SPA z hydromasażem. Gotowa jest też sauna, zamontowano solarium stojące. Wkrótce obiekt będzie doposażony i nowe SPA zostanie otwarte.

W ramach prac prowadzonych przy budowie nowego SPA uzdrowiskowego, w miejscu trzech mniejszych niecek (tzw. koniczynek) powstał basen o średnicy 9 m i powierzchni lustra wody 60 m kw, który pomieści jednocześnie 40 osób. Robert Moskwa, członek zarządu Uzdrowiska Cieplice zapewnia, że prace dotyczące budowy nowego salonu SPA idą pełną parą i zgodnie z harmonogramem. Basen już został wyposażony w urządzenia do hydromasażu i odnowy biologicznej, w tym saunę i solarium czy kapsułę młodości.

– W marcu rozstrzygnęliśmy postępowanie przetargowe na urządzenia do nowego kompleksu. M.in. zakupiliśmy kanadyjską kapsułę kosmetyczną SPA, która płynie do nas z Kanady. Zakupione i zamontowane zostało już solarium stojące. Uzdrowisko Cieplice już wkrótce będzie więc ośrodkiem łączącym leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacyjne z nowoczesną rekreacją, tym samym kuracjusze Uzdrowiska będą mogli w szerszym zakresie korzystać z walorów terapeutycznych unikatowej w skali kraju i Europy leczniczej wody termalnej – mówi Robert Moskwa. Wśród urządzeń, jakie zostaną zamontowane w nowym SPA, pojawią się m.in. katedra natryskowa do biczów szkockich czy sauna fińska.

Wartość całego zadania wraz z wyposażeniem to około 3,5 mln zł.
Inwestycja jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Wysokość przyznanej dotacji to 40 procent kosztów kwalifikowanych. Pozostała cześć kwoty to środki własne spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group