Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8797
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z hotelu została ruina

Piątek, 19 lutego 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Z hotelu została ruina
Fot. MT
Był jednym z najbardziej znanych obiektów hotelowych w Jeleniej Górze, niestety na skutek braku szczęścia do dobrego gospodarza obecnie jest jedną z najbardziej charakterystycznych jeleniogórskich ruin. Chodzi o położony przy ul. Krakowskiej opuszczony i zdewastowany dawny hotel „Sudety”.

Hotel Sudety powstał po koniec lat 80 – tych ubiegłego wieku według bardzo nowoczesnego i do dziś robiącego wrażenie projektu. Inwestorem budowy było PKP. Budynek zaopatrzono w kaskadowo ułożone balkony i tarasy. Oferował 102 pokoje, w tym 5 apartamentów. Komfortowe pokoje hotelowe wyposażone były w łazienkę, telefon, TV-Sat, radio-budzik, lodówkę i balkon. Ponadto w hotelu znajdowały się się trzy sale konferencyjne, drink-bar sauna, garaż, parking i winda.

Niestety dobry czas dla hotelu skończył się wraz ze zmianą jego właściciela. Po sprzedaży spółce z Wrocławia, pozostawiony bez właściwego dozoru i zabezpieczenia obiekt popadł w ruinę, nawiedzaną przez bezdomnych oraz młodzież poszukującą mocnych wrażeń. Wcześniej budowla została ograbiona ze wszystkich elementów, mogących przedstawiać jakąś wartość. Szczególnie w okresie letnim o istnieniu hotelu przypominają też informacje o pożarach wszczynanych przez koczujące w jego wnętrzach osoby.

Prawo własności jest święte i nikt nie może zmusić właściciela obiektu prywatnego do jego wyremontowania czy odbudowy – komentuje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Hanna Jaśkiewicz. - Na szczęście żelbetowa konstrukcja budowli powoduje, że nie grozi ona zawaleniem. Oczywiście wielokrotnie wzywaliśmy właściciela ruiny, do jej właściwego zabezpieczenia jednak nie przyniosło to pożądanych skutków. W tej sytuacji trudno być optymistą w kwestii przyszłości tej budowli -dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

7
3%
Cieszy
22
9%
Hahaha
5
2%
Nudzi
35
14%
Smuci
65
27%
Złości
108
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
423
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group