Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6300
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Z górki na rogatych

Sobota, 28 lutego 2009, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Ania
REGION: Z górki na rogatych
Fot. Archiwum
14 marca po raz ósmy odbędzie Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi. W tym tygodniu uruchomiono już zapisy internetowe dla wszystkich miłośników sanny z tradycją.

Do udziału w zabawie na śniegu mogą zgłaszać się dwuosobowe załogi. Zjazd saniami rogatymi cieszy się popularnością wśród mieszkańców regionu. Nawet kiedy nie ma śniegu, zawodnicy wykazują się ogromną pomysłowością i sprytem w pokonywaniu trasy.

– Chętnych do wspólnej zabawy prosimy zapoznać się z załączonym regulaminem oraz wypełnienie formularza zapisów , który znajduje się pod adresem www.kowary.pl – mówi Andrzej Weinke z Biura Promocji, Rozwoju i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Kowarach.

Sanie rogate jeszcze w XIX wieku były popularnym środkiem transportu. Później stały się wielką atrakcją turystyczną. W sezonie uruchamiano nawet specjalny pociąg z Wrocławia, który do Kowar zabierał chętnych do pozjeżdżania. Tradycję reanimowano przed ośmiu laty.

Zjazd Saniami Rogatymi w tym roku został uznany za „Najciekawszą Atrakcję Regionu” w konkursie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Polski Gazety Wrocławskiej. Certyfikaty zostały rozdane 6 lutego w Hali Stulecia we Wrocławiu podczas Międzynarodowych Targów Wrocławskich. Po kilku latach desperackiego poszukiwania śniegu, tegoroczny zjazd zapowiada się równie udanie jak podczas jego pierwszych edycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group