Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 7658
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Z gór bliżej do Pana Boga

Niedziela, 18 kwietnia 2010, 14:40
Aktualizacja: 14:42
Autor: Ania
REGION: Z gór bliżej do Pana Boga
Fot. Ania
Rowerzyści z Kotliny Jeleniogórskiej zebrali się dzisiaj w południe na cmentarzu jeńców wojennych w Borowicach, aby uczcić ofiary tragicznego wypadku w Smoleńsku.

Spotkanie zorganizował Zbigniew Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego i jego członkowie. Na cmentarzu miała odbyć się większa ceremonia, ponieważ Gmina Podgórzyn ufundowała obelisk, a Jeleniogórskie Forum Samorządowe oraz rowerzyści tablicę pamiątkową.

Zostaną one umieszczone na terenie obiektu w innym terminie. Obecnie uzgadniane są kwestie prawne. Cmentarz jest bowiem pod opieką Instytutu Pamięci Narodowej i Gmina Podgórzyn musi otrzymać jego zgodę na postawienie darów.
Rowerzyści zapalili znicze i uczcili ofiary tragedii minutą ciszy. Rozmawiali także na temat tego, co się wydarzyło w Katyniu.

– Dopiero po tej katastrofie ludzie na całym świecie inaczej postrzegają Polaków i myślę, że mają inne zdanie o historii tamtych czasów. Długo przeżywałem, że na temat Katynia tyle lat kłamano. Dwa dni temu byłem również w obozie Gross – Rosen, gdzie zapaliłem świeczkę. Tak jak wszyscy nie wytrzymałbym w domu, dlatego też postanowiłem tutaj dzisiaj przyjechać – mówi Andrzej Kwietnicki, jeden z organizatorów akcji.

W Borowicach spoczywają szczątki jeńców wojennych, którzy w latach okupacji ponieśli śmierć przy budowie Drogi Sudeckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group