Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9842
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z gazem nie ma żartów

Sobota, 31 lipca 2010, 13:48
Aktualizacja: 13:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z gazem nie ma żartów
Fot. Angela
Tym razem strażacy zdążyli na czas. Przyjechali dziś na miejsce, weszli do mieszkania i zagasili płonący garnek pozostawiony na gazie przez 83–letnią lokatorkę. Ta historia mogła się jednak zakończyć zupełnie inaczej.

Jak mówią lokatorzy budynku Wiłkomirskiego 1 w Jeleniej Górze, pozostawianie na gazie jedzenia bez kontroli 83-letniej lokatorce zdarzyło się już trzeci dzień z rzędu w tym tygodniu. Kobieta notorycznie zapomina o pozostawionym na gazie jedzeniu i czasami go przypala, a czasami, tak jak dzisiaj, pozostawia i wychodzi z domu.

– Dostaliśmy zgłoszenie, że na klatce schodowej wielorodzinnego budynku czuć spaleniznę. Okazało się, że dym pochodzi z mieszkania, które było zamknięte. Weszliśmy do niego przez uchylone okno balkonowe. W kuchni znaleźliśmy garnek z jedzeniem, który stał na włączonej gazówce. Mieliśmy podejrzenie, że lokatorka jest w środku, jednak po przeszukaniu mieszkania okazało się, że z niego wyszła. Gdybyśmy nie zdążyli dojechać na czas doszłoby do zapalenia kuchni, a następnie budynku. Największe niebezpieczeństwo mogło jednak dotyczyć 83-latki, która mogła się zaczadzić – mówi asp. Tadeusz Stupnicki ze straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Strażacy kolejny raz apelują więc do mieszkańców, żeby nigdy nie wychodzili z domu lub nie szli spać przed sprawdzeniem czy wszystkie zawory kuchenki gazowej zostały zakręcone. Nie wolno też zostawiać włączonego gazu bez kontroli nawet na małą chwilę. Ratownicy apelują też do rodzin osób starszych by zapewniały im opiekę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group