Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8705
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Edith Piaf po polsku w ODK

Wtorek, 29 czerwca 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Z Edith Piaf po polsku w ODK
Fot. Gabi
Najpiękniejsze piosenki legendarnej paryżanki Edith Piaf zaśpiewała wczoraj w sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury Dorota Lulka, która podbiła publiczność wcielając się w rolę artystki.

Śpiewająca aktorka przygotowała program, w którym znalazły się największe przeboje Edith Piaf śpiewane po polsku. Program opracowany był pokłosiem sukcesu, jakim cieszy się spektakl „Piaf” w reżyserii Jana Szurmieja, w którym grała główną rolę.

Ta kreacja przyniosła jej wiele nagród m.in.: „Sztorm roku 2005” -plebiscyt czytelników Gazety Wyborczej na największe wydarzenie roku w kategorii Teatr, Teatralna Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, medal Civitas e Mari.

Dzieła słynnej „La Mome” zabrzmiały w polskim tłumaczeniu. Jedynym utworem zaśpiewanym w oryginale była piosenka „La vie en rose”. Aktorce towarzyszyli Paweł Nowak (akordeon) i Dariusz Gutomski (kontrabas).
Lulka rozpoczęła piosenką „Niebo nad Paryżem” (Sous le ciel de Paris) w tłumaczeniu

Edith Piaf śpiewała albo o Paryżu, albo o miłości, dlatego drugą piosenką nie mogło być nic innego jak „Kochankowie dnia”. Polski tekst tej piosenki zawdzięczamy Wojciechowi Młynarskiemu. Kunszt aktorski Doroty Lulki można było podziwiać najpełniej w dwóch piosenkach: „Milord” i „Akordeonista”. Przy piosence „Padam, padam” wyczuć można było rosnące napięcie i podniecenie. Publiczność owacyjnie przyjęła ten występ. Miejmy nadzieję, że jeleniogórzanie jeszcze nie raz będą mieli posłuchać polskiego wcielenia E. Piaf i jej akompaniatorów.

Dorota Lulka jest aktorką Teatru im. W.Gombrowicza w Gdyni i występuje obecnie w Teatrze na Woli w Warszawie w spektaklu „Kompozycja w błękicie” Ingmara Villqista.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group