Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6925
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z Dominikiem Szcześniakiem o scenariuszu w BWA

Wtorek, 21 listopada 2017, 10:07
Autor: BWA
Jelenia Góra: Z Dominikiem Szcześniakiem o scenariuszu w BWA
Fot. BWA
W środę (22.11) o godz. 12.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędą się warsztaty ze scenariusza, które poprowadzi Dominik Szcześniak. Zapisy w BWA, wstęp wolny.

Scenariusz – czym jest, z czego się składa i jakich zasad należy przestrzegać, aby go napisać? Od pustki w głowie aż po kartkę zapisaną słowami. Podczas warsztatów przeanalizujemy mechanizmy powstawania fabuł, sięgając do wiedzy teoretycznej i przykładowych scenopisów mistrzów, nauczymy się korzystania ze swojej (być może nieuświadomionej jak dotąd) wiedzy z zakresu literatury czy historii. Efektem będą gotowe scenariusze. Wspomnimy również o współpracy scenarzysty z zespołem twórczym, jak również przyjrzymy się procesowi adaptacji tekstu literackiego na komiks.

Dominik Szcześniak (ur. 1981) – polski twórca komiksów, scenarzysta. Współzałożyciel i wieloletni redaktor naczelny magazynu "Ziniol". Krytyk i felietonista, badacz komiksu undergroundowego.Autor komiksów, m.in. GadKaszmatka i Robaczki. Scenarzysta serii komiksowych: Dom Żałoby, Fotostory, Kraina Herzoga, Ksionz, Rag & Bones. Scenarzysta komiksów: 10 bolesnych operacji, Czaki, Ostatni wynalazek, Profesor Andrews, Waciane Kafliki Żyttu. Współpracował z wieloma rysownikami, m.in. z Katarzyną Babis, Danielem Grzeszkiewiczem i Mateuszem Skutnikiem. Publikował w prasie i magazynach komiksowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group