Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6131
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z Czechami dla bezpieczeństwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 13 marca 2009, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Komendant miejski policji w Jeleniej Górze, rozmawiał wczoraj z gośćmi zza południowej granicy: szefami czeskiej policji z Jablonca, Liberca i Semily. Czesi zaprosili do obejrzenia nowoczesnego systemu monitoringu zabezpieczającego stadiony przed ekscesami chuliganów.

Insp. Zbigniew Ciosmak przyjął w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze Komendantów Powiatowych: z Liberca – płk. Milana Franko, z Jablonca nad Nisou – płk. Pavla Langra i z Semily – płk. Libora Niźnika. Podsumowano dotychczasową współpracę, m.in. wspólne działania podczas rozgrywanych w Libercu Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym – poinformował kom. Bogumił Kotowski.

Omawiano sposoby realizacji wspólnych patroli policjantów ruchu drogowego, prewencji i pionu kryminalnego oraz podejmowane działania dot. zabezpieczenia porządku podczas rozgrywek piłkarskich odbywających się po obu stronach granicy. Rozmowy dotyczyły również sposobu szybkiej wymiany informacji o osobach poszukiwanych, notowanych i niebezpiecznych, które mogą podejmować działania przestępcze na terenie Polski bądź Czech.

Brak kontroli granicznej ułatwia bowiem przemieszczanie się osób będących w zainteresowaniu policji obu krajów. Czescy komendanci zaprosili do zapoznania się ze zmodernizowanymi na ich terenie stadionami piłkarskimi. Zaprezentują sposoby rozwiązań zabezpieczenia technicznego (m.in. monitoring), który bardzo ułatwia wykonywanie zadań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych, na których niejednokrotnie spotkać można kibiców spoza granic kraju organizatora.

Spotkania takie będą odbywały się cyklicznie, częściej jednak będzie miała miejsce wymiana informacji pomiędzy bezpośrednio współpracującymi policjantami pionu kryminalnego i prewencji. Z uwagi na coraz lepszą współpracę policji polskiej i czeskiej, komendanci obu krajów liczą na jeszcze lepsze jej efekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ja 13-03-2009 11:10
ale nasza śmieszna policja nie ma na paliwo do radiowozów i ma limit 40 km na dziń? co na to pan Komendant C....? może jelonka się tym zainteresuje?
ebee 13-03-2009 13:55
A gdzież mamy te stadiony w Jeleniej Górze ? Czy aby współpraca z Czechami nie ograniczy się do wspólnych nagonek na kierowców jeżdżących po naszych dziurawych drogach oraz do "imprez integracyjnych" dla komendantów, oczywiście za nasze podatki ?
diablica 13-03-2009 18:30
zamiast mówić niech zaczną wreszcie robić!
~Panie C. 13-03-2009 18:58
A gdzie te wspólne patrole na naszych ulicach. Eeee.... nie chodziło chyba o zdjęcie do Jelonki ? :-)
kwakwa 14-03-2009 17:09
tonący brzytwy się chwyta, czyżby legnicka "zomoza" już nie wystarczyła...
kwakwa 14-03-2009 17:12
a propos, niedawno był taki mieszany narodowościowo patrol w jelonce...dla koleżanki z czech obiad zrobili a nasi policjanci obeszli się... "talonem" w kantynie za 5.20 ...
~ago od kosmosu 15-03-2009 10:42
Już od wielu lat nie widziałam po godzinie 22:00 ŻADNEGO pieszego patrolu policyjnego, a co dopiero mówić o "wspólnym", chyba że chodzi o "dzienne" naloty na kierowców, to co innego. Jednak te wieczorne i nocne PIESZE patrole także bardzo by się przydały, internauci na Jelonce także ciągle o to proszą... A tu zamiast cyklicznych prewencyjnych patroli pieszych mamy cykliczne "spotkania, narady i wymiany"... Widocznie decydent woli "myśleć" o bezpieczeństwie zamiast DZIAŁAĆ w celu jego poprawienia. A w okolicach Dworca Centralnego w Warszawie SĄ takie patrole piesze. Widać można, tylko trzeba chcieć...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group