Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5854
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Czechami dla bezpieczeństwa

Piątek, 13 marca 2009, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Z Czechami dla bezpieczeństwa
Fot. TEJO
Komendant miejski policji w Jeleniej Górze, rozmawiał wczoraj z gośćmi zza południowej granicy: szefami czeskiej policji z Jablonca, Liberca i Semily. Czesi zaprosili do obejrzenia nowoczesnego systemu monitoringu zabezpieczającego stadiony przed ekscesami chuliganów.

Insp. Zbigniew Ciosmak przyjął w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze Komendantów Powiatowych: z Liberca – płk. Milana Franko, z Jablonca nad Nisou – płk. Pavla Langra i z Semily – płk. Libora Niźnika. Podsumowano dotychczasową współpracę, m.in. wspólne działania podczas rozgrywanych w Libercu Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym – poinformował kom. Bogumił Kotowski.

Omawiano sposoby realizacji wspólnych patroli policjantów ruchu drogowego, prewencji i pionu kryminalnego oraz podejmowane działania dot. zabezpieczenia porządku podczas rozgrywek piłkarskich odbywających się po obu stronach granicy. Rozmowy dotyczyły również sposobu szybkiej wymiany informacji o osobach poszukiwanych, notowanych i niebezpiecznych, które mogą podejmować działania przestępcze na terenie Polski bądź Czech.

Brak kontroli granicznej ułatwia bowiem przemieszczanie się osób będących w zainteresowaniu policji obu krajów. Czescy komendanci zaprosili do zapoznania się ze zmodernizowanymi na ich terenie stadionami piłkarskimi. Zaprezentują sposoby rozwiązań zabezpieczenia technicznego (m.in. monitoring), który bardzo ułatwia wykonywanie zadań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych, na których niejednokrotnie spotkać można kibiców spoza granic kraju organizatora.

Spotkania takie będą odbywały się cyklicznie, częściej jednak będzie miała miejsce wymiana informacji pomiędzy bezpośrednio współpracującymi policjantami pionu kryminalnego i prewencji. Z uwagi na coraz lepszą współpracę policji polskiej i czeskiej, komendanci obu krajów liczą na jeszcze lepsze jej efekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group