Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4907
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Borowic do Jeleniej. Pudełko Zapałek zagra w Orient Expressie

Niedziela, 17 lipca 2011, 10:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca 2011, 10:15
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Z Borowic do Jeleniej. Pudełko Zapałek zagra w Orient Expressie
Fot. Organizator
W środę, 20 lipca 2011 w Orient Expressie w Jeleniej Górze odbędzie się koncert zespołu Pudełko Zapałek, którego instrumentarium zachwyciło publikę na tegorocznym „Gitarą i...” w Borowicach.

Początki zespołu sięgają 2003 r., kiedy to po raz pierwszy i w jeszcze niekompletnym składzie zagrał on kilka koncertów pod szyldem „Bolesław Leśmian na bluesowo”. Z czasem, formacja zaczęła się gwałtownie powiększać aby wreszcie uzyskać bardzo oryginalne instrumentarium złożone z dwóch gitar (Michał Żuczkowski, Dawid Zieliński), saksofonu tenorowego (Marcin Masalski) saksofonu altowego (Tomasz Klukojć), tuby i harmonijki ustnej (Krzysztof Wencel), a także trąbki (Marcin Piskorz).

Obecnie na stałe uformowany skład zespołu tworzą Michał Żuczkowski (gitara, voc), Tomasz Klukojć (saksofon), Marcin Piskorz (trąbka), Krzysztof Bakacz (bas), Paweł Leczycki (klawisze, akordeon) i Maciej Żuczkowski (perkusja). Jaką muzykę grają?

– Trochę folkową, trochę będącą ilustracją tekstów poetyckich czy prozatorskich przeróżnych autorów. „Zaszufladkowanie” do kręgu tzw. poezji śpiewanej to w naszym przypadku zabieg mało trafny i wcale nam nieodpowiadający. Środowisko poezji śpiewanej jest w naszym kraju bardzo hermetyczne, choć jest wiele osób, które od wielu lat próbują to zmienić – tłumaczą.

W tej chwili zespół pracuje nad najnowszymi kompozycjami i bez „szufladki” rusza w świat ze swoją trasą koncertową. Jednym z jego pierwszych przystanków, bo już 20 lipca 2011 będzie Orient Express w Jeleniej Górze. Start: godz. 20.00. Bilety w cenie 7 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group