Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2945
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z biedy napadł na turystę

Wtorek, 22 września 2009, 18:57
Aktualizacja: 19:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Z biedy napadł na turystę
Fot. KMP
Mieszkaniec Częstochowy wypoczywający w górach nie będzie miło wspominał pobytu w Szklarskiej Porębie, gdzie zaatakował go miejscowy. Mężczyzna zastraszył pokrzywdzonego i próbował go okraść. Miał pecha, ponieważ napadnięty nic nie posiadał. Sprawca usprawiedliwiał się złą sytuacją materialną.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22. „Rozbójnik” zaatakował mężczyznę, kiedy ten wyszedł na spacer ze swoją dziewczyną. Przycisnął go do murku i próbował okraść. Jednak turysta nie miał przy sobie nic cennego. Kiedy rabuś zorientował się, że nic nie ukradnie, uciekł. Pokrzywdzony zgłosił się na policję.

Policjanci rozpoczęli poszukanie przestępcy. W mieście zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Zatrzymali go. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Pokrzywdzony potwierdził, że jest to mężczyzna, który go napadł. Ponadto sprawca posiadał charakterystyczną opaskę nabitą ćwiekami, którą to wcześniej przyłożył do twarzy pokrzywdzonego – tłumaczy podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

18-latek przyznał się do usiłowania rozboju. Tłumaczył, że do takiego zachowania zmusiła go trudna sytuacja materialna. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za usiłowanie rozboju za co grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group